Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Adwentu
1. Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy życzliwie przyjęli w swoim domu naszych braci z opłatkami. Dziękujemy też za ofiary złożone przy tej okazji. Tych, którzy chcieliby nabyć jeszcze opłatki, zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
 
2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „Nowe życie w Chrystusie”, oraz bezpośrednie przygotowanie do ŚDM w Krakowie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego w polskim Kościele inaugurujemy wielki jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Widocznym znakiem Jubileuszu w każdym kościele, jest jubileuszowa świeca. W środę podczas Apelu na Jasnej Górze Biskupi Diecezjalni otrzymali świece z rąk Przewodniczącego Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego, a wczoraj podczas uroczystych Nieszporów w Katedrze, wszyscy proboszczowie naszej diecezji otrzymali te świece z rąk bpa Jana Wątroby. Centralne wydarzenia rocznicowe zaplanowano w Poznaniu i Gnieźnie w połowie kwietnia 2016 roku. Chciejmy wykorzystać te wydarzenia dla naszego osobistego, naszych rodzin duchowego ubogacenia.
 
3. W adwentowy czas czuwania, modlitwy i przygotowania do głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia wprowadza nas Msza św. Roratnia u stóp Matki Bożej. Jak co roku, w naszej Bazylice Roraty z krótkim rozważaniem, odprawiane będą codziennie o godz. 6 rano, natomiast dodatkowo Roraty dla dzieci będą miały miejsce we wtorek i w czwartek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału.
 
4. Parafialny Zespół Caritas organizuje dla najmłodszych dzieci z rodzin objętych naszą opieką, spotkanie ze św. Mikołajem. Odbędzie się ono w Bernardyńskim Centrum w najbliższą sobotę o godz. 16. Rodzice, którzy chcieliby przyprowadzić inne dzieci na to spotkanie, mogą przynieść upominki do Centrum w czwartek w godzinach od 14 do 16.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną Paczki świąteczne dla ubogich.
 
6. W sobotę, 5 grudnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem z Warszawy, pt. „Obrona życia nie jest przestępstwem”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 
7. II Niedziela Adwentu (6 grudnia) jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie, zbierane są wtedy po Mszach św. ofiary do puszek, które Referat Misyjny przekazuje na wsparcie dla uciśnionych i prześladowanych na Wschodzie katolików
 
8. 8 grudnia Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra Rok Miłosierdzia. Nasza diecezja rozpocznie  Święty Rok Miłosierdzia w Katedrze w Niedzielę - 13 grudnia. O godz. 16.30 - wprowadzenie w uroczystość, o  godz. 17.00 - otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św.  Zapraszamy wszystkich do udziału. 
 
9. Trwa jubileuszowa, piętnasta już edycja Plebiscytu „Eskulap 2015” województwa podkarpackiego, szczegóły zamieszczone są na plakacie w gablocie. Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie.
 
10. Jutro w Liturgii święto św. Andrzeja Apostoła, dzień imienin naszego O. Andrzeja, który o godz. 18.30 będzie przewodniczył Eucharystii. Będzie to okazja,aby czcigodnemu solenizantowi złożyć podziękowania za gorliwą pracę w sanktuarium i złożyć najlepsze życzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 
11. W tym tygodniu przypda I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedz dzieci o godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

12. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016, oraz wigilijne świece.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.