Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Adwentu
1.Dzisiaj  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” a zarazem nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”.  Przez cztery tygodnie będziemy duchowo przygotowywać się do głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Pomoże nam w tym również Msza św. Roratnia z kazaniem, która codziennie sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00 Dodatkowo „roraty dla dzieci” będą miały miejsce we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
 
2. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków do rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli naszych braci, dziękujemy również za ofiary złożone przy tej okazji. Tych, którzy jeszcze chcieliby zaopatrzyć się u nas w opłatki zapraszamy do zakrystii codziennie po każdej Mszy św.
 
3. Na czas Adwentu przy ołtarzu św. Franciszka wystawiliśmy kosz, do którego od ludzi dobrej woli zbierać będziemy trwałą żywność na święta dla ubogich osób. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, także i poprzez ofiary złożone do skarbony św. Antoniego i na tacę podczas Mszy Roratniej.


4. W najbliższą środę przypadają imieniny o. Andrzeja Kałamarza. Czcigodnemu solenizantowi życzymy zdrowia i sił, oraz obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wszystkich, którzy zechcieliby otoczyć szczególną modlitwą naszego solenizanta i złożyć mu życzenia zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.30.
 
5. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną na tamtych terenach.
 
5. Wszystkich, którzy pragną uwielbiać Boga zapraszamy do DD „Tabor” na Koncert Uwielbienia w sobotę, 3 grudnia na godz. 19.00. Muzyka i przepiękny śpiew zabrzmią w auli Diecezjalnego Domu „Tabor” w Rzeszowie w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wstęp wolny
 
6. Na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dzieci do 12 roku życia, w sobotę 3 grudnia o godz. 16 w naszym Centrum Religijno-Kulturowym. Tych, którzy nie są objęci stałą opieką Caritas, prosimy o dostarczenie paczek mikołajkowych w piątek 2 grudnia od 16 do 18 godziny.

7. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro św. Jakuba z Marchii, prezbitera
- we wtorek Święto Wszystkich Św. Zakonu Serafickiego
- w środę Święto św. Andrzeja, Apostoła.
Następnie przeżywać będziemy dni wewnętrznej odnowy religijnej:
- w I czwartek, podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i modlić się o nowe powołania
- w I piątek, wynagradzać będziemy Bogu za nasze i bliźnich naszych grzechy
- w I sobotę, uczcimy Matkę Najświętszą i odwiedzimy chorych naszej parafii.
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, różne modlitewniki i dewocjonalia oraz świece adwentowe Caritas na wigilijny stół.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.