Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Adwentu
1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który w Polsce obchodzony będzie pod hasłem: „Być solą ziemi”. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Rok Wiary, który jest wezwaniem do poznania na nowo żywego i kochającego Boga. Zachęcamy, aby codziennie medytować Słowo Boże. Zapraszamy też do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, który przez cały dzień można adorować w naszej Bazylice.
 
2. Roraty z homilią będą sprawowane w dni powszednie o g. 6.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Będą one transmitowane przez Radio Via. W czasie rorat będzie zbierana taca, którą w całości przeznaczymy na przedświąteczną pomoc ubogim rodzinom.
 
3. Roraty ze szczególnym udziałem dzieci odbywać się będą w środy i piątki o g. 16.30.
 
4. Wzorem roku ubiegłego zwracamy się z gorącym apelem zarówno do dzieci, jak i dorosłych, aby na roraty przynosić ze sobą lampiony lub świece z okapnikami. Niech światło świecy zanoszone do domów i miejsc pracy będzie naszym świadectwem przynależności do Chrystusa i przypomnieniem innym ludziom o potrzebie nieustannego czuwania. Lampiony adwentowe można kupić w naszym kiosku klasztornym.
 
5. Od dzisiaj w kaplicy Matki Bożej można oglądać drugą z odnowionych ostatnio sukienek Matki Bożej, a także złote róże, które wróciły z renowacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możemy prowadzić prace renowacyjne w Bazylice.
 
6. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na terenie parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli naszych Współbraci do swoich domów okazując im życzliwość i otwarte serca. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy tej okazji. Zostaną one na uregulowanie rachunków za nową panoramę do szopki i ozdobny klęcznik do cudownej kaplicy. Osoby, które chciałyby jeszcze otrzymać opłatki na wigilijny stół, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.
 
7. W najbliższy wtorek o 19.10 odbędzie się pierwsza grudniowa katecheza audiowizualna, której gościem będzie publicysta tygodnika „Uważam Rze” – Igor Janke. Nasz gość przedstawi postać niezłomnego premiera Węgier, który kieruje swoim państwem bazując na wartościach chrześcijańskich. Tytuł spotkania: „Rewolucja Viktora Orbána”.
 
8. We środę wieczorem gościć będziemy chór „Collegium Musicum”, który ubogaci Mszę świętą swoim śpiewem, a po niej wykona współczesną wersję „Akatystu”, śpiewu na cześć Bogarodzicy.
 
9. We czwartek Zespół Caritas zaprasza dzieci z najuboższych rodzin na spotkanie ze świętym Mikołajem, które odbędzie się w auli bł. Jana Pawła II o g. 16.00.
 
10. Również we czwartek Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Takie czuwania będą się odbywać w każdy czwartek Adwentu po wieczornej Mszy świętej.

11. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dzieci w I piatek o 16.00 i Msza św. roratnia o 16.30
 
12. W piątek rozpoczniemy świętowanie oktawy uroczystości Niepokalanego Poczęcia. O 17.45 – nieszpory z procesją, o 18.30 – Msza święta. Kazania będzie głosił ks. Paweł Tomoń.
 
13. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Mszą świętą o 12.00 rozpoczniemy świętowanie Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Naszej modlitwie będzie przewodniczyć ks. bp Kazimierz Górny, pasterz Diecezji Rzeszowskiej. Pół godziny przed Mszą świętą będzie miał miejsce koncert pieśni maryjnych w wykonaniu kleryków W.S.D. w Rzeszowie.
 
14. W roku Wielkiego Jubileuszu Sanktuarium, w każdą uroczystość maryjną będziemy organizować nabożeństwa różańcowe zakończone odśpiewaniem apelu jasnogórskiego. Pierwsze takie nabożeństwo odbędzie się 8 grudnia o 20.30. Prosimy, aby zabrać ze sobą świecie z okapnikami lub lampiony.
 
15. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;
-  we czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
-  w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 
16. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej.
 
17. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.