Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Adwentu
1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który w Polsce obchodzony będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.
 
2. Zapraszamy na roraty z homilią w dni powszednie o g. 6.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Będą one transmitowane przez Radio Via. Jednocześnie informujemy, że nie będzie specjalnych rorat z udziałem dzieci. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony lub świece z okapnikami. Niech światło świecy zanoszone do domów i miejsc pracy będzie naszym świadectwem przynależności do Chrystusa i przypomnieniem innym ludziom o potrzebie nieustannego czuwania. W czasie rorat będzie zbierana taca, którą w tym roku przeznaczymy na pokrycie kosztów montażu szyby ochraniającej cudowną figurę Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
3. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na terenie parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli naszych Współbraci do swoich domów okazując im życzliwość i otwarte serca. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy tej okazji. Pokryją one część kosztów związanych z montażem pancernej szyby w kaplicy Matki Bożej. Osoby, które chciałyby jeszcze otrzymać opłatki na wigilijny stół, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii.
 
4. Od dzisiaj przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz na artykuły spożywcze dla ubogich rodzin naszej parafii. Zbiórkę organizuje zespół „Caritas”.
 
5. W dniu jutrzejszym „Caritas” zaprasza po artykuły spożywcze nie pobrane przez rodziny w dniu 25 listopada.
 
6. W najbliższy wtorek o 19.10 odbędzie się katecheza audiowizualna, której gościem będzie Urszula Mela, mama Janka – niepełnosprawnego zdobywcy obu biegunów ziemi, która podzieli się świadectwem wiary hartowanej przez bardzo trudne doświadczenia życiowe i rodzinne. Tytuł spotkania: „Mój własny biegun”.
 
7. We środę o 19.15 w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego przy Bazylice, odbędzie się spotkanie, pt. „Ateizm urojony”, którego gościem będzie Sławomir Zatwardnicki. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę autora i uzyskać autograf.
 
8. We czwartek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem w intencji powołań o 18.30.
 
9. W przypadający w tym tygodniu I piątek miesiąca spowiadać będziemy od 6.00 do do 12.00 oraz od 14.30 do 19.00. Msze święte z kazaniem zostaną odprawione o 9.00 i 18.30. Na 9.45 i 18.15 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 
10. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w godzinach porannych. Będzie to ostatnia wizyta duszpasterzy chorych w ich domach przed świętami. Na 9.00 zapraszamy do Bazyliki na Mszę świętą z kazaniem i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 
11. W sobotę o 16.30 Zespół „Caritas” zaprasza dzieci z ubogich rodzin naszej parafii na spotkanie ze świętym Mikołajem. Spotkanie odbędzie się w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego (wejście od Bazyliki lub od ogrodów).
 
12. W sobotę wieczorem zaś rozpoczniemy świętowanie oktawy uroczystości Niepokalanego Poczęcia. Od 7 do 15 grudnia zapraszamy codziennie o 17.45 na nieszpory z procesją i na Mszę świętą o 18.30.. Kazania w tym roku w czasie całej oktawy będzie głosił pochodzący z Podkarpacia ks. bp Jan Niemiec.
 
13. W niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszą świętą o g. 12.00 zakończymy świętowanie Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Naszej modlitwie dziękczynnej będzie przewodniczyć ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
 
14. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej. Polecamy dwustronny kalendarz z naszego Sanktuarium z uwzględnieniem wszystkich świąt i uroczystości w naszym kościele.
 
15. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.