Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Adwentu
1. Dzisiejsza I niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, któremu będzie przyświecać hasło „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz Rok Życia Konsekrowanego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców i dzieci z lampionami na Msze św. Roratnie sprawowane w Kaplicy M.B. Rzeszowskiej codziennie o godz. 6.00 (taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła). Trwa również nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiamy po wieczornej Mszy św.
 
2. Dziśo godz. 15.00 w katedrze w czasie Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza rozpoczniemy uroczyście Rok Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do udziału oraz prosimy o modlitwę w ciągu całego roku za zakonników i siostry zakonne.
 
3. W sobotę 6 grunia o godz. 18.30 z okazji XX-lecia istnienia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym gromadzącej się przy naszym Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej.
 
4. Za tydzień w II niedzielę Adwentu z racji Dnia Modlitwy za Kościół na Wschodzie będzie również okazja do wsparcia ofiarami naszych potrzebujących braci, które zostaną przekazane do Referatu Misyjnego.
 
5. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespól Caritas zbiera dobrowolne datki na zakupy prezentów mikołajkowych dla dzieci z wielodzietnych i potrzebujących rodzin. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
6. W sobotę 6 grudnia w godz. 15.00 – 17.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Zapraszamy dzieci objęte pomocą Caritas w wieku od 1 do 13 lat (tj. 6 klasy szkoły podstawowej).
Jeśli rodzice pozostałych dzieci z naszej parafii chcą, aby również ich pociechy spotkały się wtedy ze św. Mikołajem, mogą przynieść podpisane paczki do sali Caritas w piątek 5 grudnia w godz. 16.00 – 18.00.
 
7. Od 1 grudnia przez cały czas Adwentu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na żywność z długim terminem ważności. Z zebranych darów Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób i rodzin potrzebujących wsparcia. Za te dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
8. W kiosku klasztornym są już do nabycia świece Caritas Diecezji Rzeszowskiej na wigilijny stół w cenie 5 lub 12 zł. Dochód z ich sprzedaży, której przyświeca hasło Dziecko sercem rodziny jest przeznaczony na pomoc dzieciom. Kiosk jest czynny w niedzielę od 7.00 do 13.30, a w tygodniu od 7.30 - 10.30. Zapraszamy też do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy, pamiątek.
 
9. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W piątek spowiedź dzieci od 16.00 i Msza św. dla nich o 16.30. W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
10. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- we wtorek – bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
- w środę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 
11. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na terenie parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli naszych Współbraci do swoich domów okazując im życzliwość i otwarte serca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Poświęcone opłatki na wigilijny stół można jeszcze nabyć w zakrystii.
Autor:AS / 2014-11-30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.