Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Wielkiego Postu
1. 1 marca w drugą niedziele Wielkiego Postu tzw. „Ad Gentes” będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ks.bp Jerzy Mazur wystosował specjalny komunikat, w którym informuje, że w tym roku w dn. 12-14 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny a jego patronem jest św. Jan Paweł II. Podkreśla również rolę polskich misjonarzy i misjonarek w świecie oraz naszą odpowiedzialność za misje, konieczność modlitwy oraz wsparcia materialnego. Pełny tekst komunikatu jest w gablocie.
 
2. Także w przyszła niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, na których tego dnia w 1951r. w mokotowskim więzieniu wykonano wyrok śmierci z członkostwo w IV Komendzie Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Z tej okazji zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. o godz.15.00 pod przewodnictwem Ks.Biskupa.
 
3. Środa, 4 marca, to dzień imienin Ks.Bp Kazimierza Górnego. Prosimy o modlitwę w intencji solenizanta i zapraszamy 1 marca na Mszę św. o godz. 9.30 do kościoła św. Krzyża, której będzie przewodniczył z racji tzw. „Kaziuków”. W tym dniu będzie kiermasz piernikowych serc organizowany przez Caritas.
 
4.Parafialne Koło Caritas zebrało w Środę Popielcową 3.607zł i 5$. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy w pierwszych dniach Wielkiego Postu złożyli szczególnie hojne ofiary do skarbony w kościele na rzecz ubogich i potrzebujących. Zapewniamy o codziennej modlitwie.
 
5. Od poniedziałku 23 lutego do końca Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na trwałe art. spożywcze i środki czystości dla potrzebujących, z których członkowie Caritasu przygotują paczki świąteczne dla rodzin i osób objętych pomocą w naszej parafii. Zachęcamy również do zabrania Skarbonek wielkopostnych, do których można zbierać jałmużnę wielkopostną lub nabycia w kiosku Baranków Caritas na stół wielkanocny.
 
6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie apeluje o pilne oddanie krwi grypy O RhD(-) minus, której potrzebują podkarpackie szpitale.
 
7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
 
8. Zachęcamy do nabycia w kiosku klasztornym prasy katolickiej, dewocjonali i pamiątek z Sanktuarium.
Autor:AS / 2015-02-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.