Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Wielkiego Postu
1. W Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Zebrano 4.297zł 80gr i 10 euro. Ofiarodawców otaczamy modlitwą i składamy serdeczne Bóg zapłać.
Przez cały okres Wielkiego Postu będzie także wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla potrzebujących, które rozdamy na święta wielkanocne.
Natomiast pod chórem i w przedsionku są do wzięcia Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary przed Wielkanocą przekazane są na pokrycie leczenia chorych dzieci. Na Caritas możemy także przeznaczyć 1% naszego podatku wpisując odpowiedni KRS (szczegóły na plakacie).
 
2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
 
3. Od dzisiejszej 1 Niedzieli Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia co tydzień będziemy także odmawiać przed Najśw. Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 
4. W środę 17 lutego o godz. 16.30 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert wokalny w ramach obchodów Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Poprzedzi go sesja naukowa w Auli Urzędu Marszałkowskiego od godz. 11.00 (szczegóły na plakacie).
 
5. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia m-ca na godz. 17.00 do kościoła bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Osiedlu Zawiszy na Mszę św. wotywną, nowennę w intencji Ojczyzny, uczczenie relikwii Błogosławionego oraz konferencję, którą w tym miesiącu wygłosi ks. dr. Artur Wysocki.
 
6. Za tydzień zapraszamy na dzień skupienia poświęcony dziełu i zasadom budowania Wspólnot dla Intronizacji NSPJ, który rozpocznie się prelekcjami w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym od godz. 9.00, a o 12.00 Msza św. (szczegóły na plakacie).
 
7. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu tzw. Ad Gentes przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, zaś w Wyższym Seminarium Duchownym w godz. 10.00 – 15.00 dzień skupienia dla rozeznających powołanie i możliwość zobaczenia Seminarium oraz poznania wychowawców i kleryków.
 
8. Parafia Garnizonowa w Rzeszowie i 21 Brygada Strzelców Podhalańskich 25 lutego od godz. 18.00 organizują Nocną Drogę Krzyżową do Czudca (43km). Szczegóły i zapisy w zakrystii parafii garnizonowej.
 
9. Zapraszamy pary narzeczonych oraz pragnące się lepiej poznać na Wieczory dla Zakochanych, czyli kurs przedmałżeński, prowadzony w formie warsztatów. Kurs rozpoczyna się w środę 2 marca o godz. 18.30 w Bernardyńskim Centrum Kulturalno Religijnym w Rzeszowie (wejście do ogrodów) i obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu. Prowadzącymi rekolekcje są małżeństwa i kapłan - animatorzy Spotkań Małżeńskich. (szczegóły na plakacie)
 
10. Kino Zorza od 19 lutego zaprasza na filmy pt. Cierń Boga. Historia Jezusa widziana oczami Apostołów oraz Bernardetta. Cud w Lourdes.
 
11. W okresie ferii zimowych popołudniowy dyżur spowiedzi będzie w godz. 15.00 – 16.30.
 
12. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Władysław Piotr Zieliński zam. ul. Podchorążych 3. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2016-02-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.