Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Wielkiego Postu
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie ubogich, złożone do puszek w środę popielcową. Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę: 3943 złote.
 
2. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane są „kaziukowe serca”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc finansową dla polskiej młodzieży z Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
 
3. Przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem wystawione są skarbonki wielkopostne. Będziemy wdzięczni, jeśli zabierzecie je do domu i wraz z dziećmi napełnicie oszczędnościami poczynionymi z tytułu jakiegoś wielkopostnego umartwienia. Jałmużna ta będzie przeznaczona na rehabilitację niepełnosprawnych i chorych dzieci.
 
4. We wtorek, 7 marca, przeżywać będziemy 98. rocznicę śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli oraz uroczyste przyrzeczenie „Orląt” i młodzieży strzeleckiej. Zapraszamy na Mszę św., pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, w kościele farnym w Rzeszowie o godz. 12.00, a po niej na uroczystości przed pomnikiem Leopolda Lisa-Kuli.
 
5.II Niedziela Wielkiego Postu – to Niedziela „Ad Gentes” - Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele misyjne.
 
6. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a, w godzinach 10.00-15.00.
 
7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny, na rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 przy ul. Szopena, w dniach od 12 do 14 marca, oraz w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej  w dniach od 24 do 26 marca.
 
8. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30.
 
9. W okresie W. Postu zachęcamy do tego, aby sięgnąć po Pismo św., książkę religijną, prasę katolicką. Znajdźmy więcej czasu, aby poszerzać naszą wiedzę religijną, a przez to umacniać i pogłębiać swoją wiarę.
 
10. W minionym tygodniu przekroczyli próg wieczności nasi parafianie:
+ Maria Jakóbowicz  zam. przy ul. Marszałkowskiej 16 i Zofia – Helena Winiarska zam. przy ul. M. Konopnickiej 3. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.
 
11. Modlitwa za Ojczyznę…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.