Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Wielkiego Postu
1. Kilka dni temu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez pogłębioną modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 
2. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjne odprawiane będą według następującego porządku:
- Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
- Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
- Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10;
- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
3. W najbliższy wtorek o 19.10 odbędzie się katecheza audiowizualna poświęcona tematowi praktykowania jogi. Zastanowimy się nad tym, dlaczego wschodnie praktyki medytacyjne są niebezpieczne dla ludzi Zachodu i dlaczego joga jest dla wielu osób źródłem wielu cierpień psychicznych i duchowych. Odpowiemy też na pytanie czy praktykowanie jogi wyłącznie jako ćwiczeń fizycznych może być niebezpieczne. Gościem spotkania będzie Agnieszka Gryncewicz.
 
4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 18.30. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, a także w intencji naszej Ojczyzny z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 
5. W I piątek spowiadamy od 6.00 do 19.00. Dzieci zapraszamy do konfesjonałów na godzinę 16.00. O 16.30 będzie sprawowana Msza święta z ich udziałem, a po niej – zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.
 
6. W I sobotę o 9.00 sprawowana będzie uroczysta Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata, a po niej odbędzie się pierwszosobotnie nabożeństwo maryjne prowadzone przez o. Ekspedyta i członków Żywego Różańca. W tym dniu – jak zwykle – odwiedzamy chorych w naszej parafii.
 
7. Wszystkich, którzy pragną nauczyć się medytacji Słowa Bożego zapraszamy w kolejne soboty Wielkiego Postu na godzinę 17.00 do auli bł. Jana Pawła II. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte (najlepiej Biblię Tysiąclecia) i notatnik. Szkołę medytacji prowadzi o. Paweł. Kolejne spotkanie – w sobotę, 3 marca.
 
8. W przyszłą niedzielę przypada jubileusz 50-lecia ustanowienia w naszym kościele Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy w tym dniu dziękować Bogu za dar Jego szczególnej obecności w naszej Bazylice. Z tej okazji przez cały dzień będą głoszone okolicznościowe kazania, a o g. 15.00 ks. bp Edward Białogłowski odprawi uroczystą Mszę świętą dziękczynną.
 
9. Dzień 4 marca to także dzień imienin naszego Biskupa Ordynariusza. Msza święta z tej okazji będzie sprawowana w kościele Świętego Krzyża o 9.30. Księdza Biskupa polecamy Waszym modlitwom.
 
10. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc osobom samotnym i starszym. Z ołtarzy bocznych można zabierać kartonowe skarbonki, aby w okresie Wielkiego Postu wrzucać do nich pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym postanowieniom. W Niedzielę Palmową przyniesiemy skarbonki do kościoła, a z zebranych funduszy zostanie przygotowana pomoc dla potrzebujących.
 
11. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 25 marca. Będą to rekolekcje ogólne dla wszystkich, a także specjalne rekolekcje dla mężczyzn.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.