Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy o. Marcina Draganaze zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, który pracuje na dalekiej Syberii. Po każdej Mszy świętej do puszek będzie można złożyć datki na pomoc katolikom na tamtych terenach.
 
2. Kilka dni temu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 
3. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjne odprawiane będą według następującego porządku:
-  Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
-  Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
-  Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10;
-  Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
4. Od jutra do środy włącznie odbywać się będą rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej nr 1. Prosimy o objęcie modlitwą tego szczególnego dla dzieci czasu.
 
5. W najbliższywtoreko g. 19.10 będzie miała miejsce kolejna katecheza audiowizualna, w czasie której podejmiemy temat chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny. Gośćmi spotkania, pt. „Skazani na siebie” będą rodzice z piętnastoletnim stażem małżeńskim i piątką dzieci: Małgorzata i Tomasz Terlikowscy.Po spotkaniu będzie można nabyć książkę naszych gości. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza małżonków oraz osoby przygotowujące się do zawarcia związku małżeńskiego.
 
6. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia. Będzie je prowadzić ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. W tym samym czasie odbywać się też będą „3. Męskie Rekolekcje u Bernardynów”.
 
7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc osobom potrzebującym. Z półek za ostatnimi ławkami pod chórem oraz z przedsionka kościoła można zabierać kartonowe skarbonki, aby w okresie Wielkiego Postu wrzucać do nich pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym postanowieniom. W Niedzielę Palmową przyniesiemy skarbonki do kościoła, a z zebranych funduszy zostanie przygotowana pomoc dla potrzebujących.
 
8. Od najbliższego poniedziałku do 12 kwietnia przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony będzie kosz na niepsujące się produkty żywnościowe, z których „Caritas” naszej parafii przygotuje paczki świąteczne dla osób ubogich.
 
9. W zeszłym tygodniu w ramach tzw. „Kaziuków”sprzedawaliśmy piernikowe serca, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu studiującej w naszym mieście. Zebrano 1453 złote, które zostały przekazane do „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej. Serdecznie dziękujemy.
 
10. Dziękujemy też wszystkim, którzy w Środę Popielcową składali datki do puszek na rzecz pomocy biednym. Zebraliśmy 3458 zł i 100 dolarów amerykańskich. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” ofiarodawcom, jak i wolontariuszom parafialnej „Caritas” za przeprowadzenie obu akcji.
 
11. W kiosku klasztornym dostępne są pamiątki z naszego Sanktuarium, książki i prasa katolicka. Polecamy aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, tygodnik „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem, a także książki o tematyce religijnej.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30. W tym roku kazania będzie głosił o. Amos Smolarek, nasz neoprezbiter.
 
13. Na koniec zwracamy się z prośbą o gorącą modlitwę w intencji Ukrainyi pokoju w naszej części Europy. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej prośmy Boga o zaniechanie wojny: Pod Twoją obronę… Królowo pokoju – módl się za nami!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.