Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Zwykła. Święto Chrztu Pańskiego
1. Chociaż dzisiaj w Kościele rozpoczyna się tzw. okres zwykły jednak – zgodnie z polską tradycją – w naszych świątyniach kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego. Do tego czasu w naszej Bazylice będzie też można oglądać szopkę.

2. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłani odwiedzają domy naszych parafian modląc się z nimi wspólnie i przynosząc im Boże błogosławieństwo. Wizyty zaczynają się o 16.00. W tym roku dodatkowym zadaniem Ojców jest uzupełnienie kartotek parafialnych. W związku z tym bardzo prosimy o udostępnienie informacji, o które będą prosić. Postarajmy się o to, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. Ofiary składane przy okazji wizyty księdza są przeznaczone na wykonanie posadzki w kaplicy Jezusa Cierpiącego.

3. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek (9 stycznia): ul. Marszałkowska nr 15, ul. Różana 16;
  • wtorek (10 stycznia): ul. Różana (pozostałe numery), ul. Jabłońskiego, ul. Bernardyńska;
  • środa (11 stycznia): ul. Ks. Jałowego, ul. Towarnickiego, ul. Sobieskiego, ul. Sokoła, ul. Grottgera, ul. Asnyka i ul. Kręta;
  • czwartek (12 stycznia): ul. Grunwaldzka, ul. Piłsudskiego, ul. Kordeckiego, ul. Syrokomli.

4. W czwartek i piątek istnieje możliwość „uzupełnienia kolędy” tam, gdzie mieszkańcy z ważnych przyczyn nie mogli przyjąć odwiedzin duszpasterskich w wyznaczonym czasie. Prosimy, aby zgłosić to w zakrystii (w niedzielę), bądź w kancelarii parafialnej (do środy włącznie).

5. Harmonogram kolędy dostępny jest na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2012”.

6. Na czas kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki i środy od 14.00 do 15.00 oraz w piątki od 16.00 do 19.00.

7. Kilka dni temu w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we czwartki o g. 19.15. W najbliższy czwartek, 12 stycznia, będzie można jeszcze dołączyć do grupy kursantów.

8. W kiosku klasztornym można kupić prasę katolicką, dewocjonalia oraz wartościowe książki. Polecamy szczególnie książkę, pt. „Bernardyni rzeszowscy”, w której opisane zostały dzieje naszego sanktuarium od początku istnienia klasztoru do roku 1965. Autorem monografii jest nasz współbrat z Łodzi – o. dr Innocenty Rusecki. W kiosku można także kupić 4 nowe płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych.

9. Dzisiaj zapraszamy jeszcze (na nieszpory o 18.00 oraz) na koncert, pt. „Z kolędą bliżej żłóbka” w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem. Rozpoczęcie koncertu o 19.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.