Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 Niedziela Zwykła. Święto Chrztu Pańskiego
1. Chociaż dzisiaj w Kościele rozpoczyna się tzw. okres zwykły jednak – zgodnie z polską tradycją – w naszych świątyniach kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego. Do tego czasu w naszej Bazylice będzie też można oglądać szopkę.
 
2. W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłani odwiedzają domy naszych parafian modląc się z nimi wspólnie i przynosząc im Boże błogosławieństwo. W dni robocze wizyta zaczyna się o 16.00. Bardzo prosimy, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. W tym roku pragniemy szczególną uwagę zwrócić na osoby i rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy wszystkich o pomoc we wskazaniu takich osób, abyśmy mogli otoczyć je pomocą.
 
3. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień:
-  w poniedziałek: ulica Grottgera 2, 4 i 6; ulica Sobieskiego 5 i 7; ulica Asnyka 1 i 5; ulica Kręta; ulica Grunwaldzka 17 oraz 14, 18, 20, 21, 22, 24, 26, 28, 34, 36, 40, 42, 44; ulica Jabłońskiego 3, 8, 10 i 14 oraz 7;
-  we wtorek: ulica Bernardyńska; ulica Sokoła; ulica Syrokomli; ulica ks. Jałowego 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16a.
 
4. W środę – ostatnim dniu wizyty duszpasterskiej – istnieje możliwość odwiedzin u tych osób, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Prosimy, aby zgłosić to dzisiaj w zakrystii, bądź jutro w kancelarii parafialnej.
 
5. Harmonogram kolędy dostępny jest na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2014”.
 
6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 14.00 do 15.00, a we środę i w piątek – w normalnych godzinach czyli od 16.00 do 18.00.
 
7. W zeszłym tygodniu w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się będą we czwartki o g. 19.15 auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego przy Bazylice. W najbliższy czwartek, 16 stycznia, będzie można jeszcze dołączyć do grupy kursantów.
 
8. W przyszłą niedzielę o 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Przewodniczyć jej będzie ks. inf. Stanisław Mac.
 
9. Za kilka dni rozpoczynają się zimowe ferie szkolne. Na okres ferii zawieszamy kazania dla dzieci podczas niedzielnych Mszy świętych. Informujemy też, że popołudniowy dyżur w konfesjonale do końca ferii odbywać się będzie od 15.00 do 16.30.
 
10. Informujemy, że 21 stycznia w naszym kościele odbędzie się katecheza audiowizualna, pt. „Trucizna ideologii gender”. Gościem spotkania będzie jeden z najlepszych polskich specjalistów zajmujących się tą tematyką – ks. prof. Dariusz Oko. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie i prosimy, aby informować o nim znajomych.
 
11. W kiosku klasztornym można kupić prasę katolicką, dewocjonalia oraz wartościowe książki. Na prośbę wielu osób sprowadziliśmy kolejną partię płyt DVD z zapisem zeszłorocznego koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, na którym obecna była cudowna figura Matki Bożej Rzeszowskiej. Dostępne są też płyty z zapisem katechez audiowizualnych.
 
12. Przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście-Północ prosi, aby w Ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego poprzeć 3 zadania związane w naszą częścią miasta. Głosować w tej sprawie może każdy mieszkaniec Rzeszowa, który ukończył 16 lat życia. Karty do głosowania można zabierać z przedsionka naszego kościoła. Po wypełnieniu należy do 15 stycznia złożyć je w Urzędzie Miasta przy Rynku.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.