Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 XI 2019 r. - Uroczystość Wszystkich Świętych
1.Dzisiaj czcimy Wszystkich Świętych, wśród nich naszych patronów ( od chrztu, bierzmowania, życia zakonnego i naszych ulubionych świętych ), za których szczególnie dziękujemy Bogu i polecamy się ich dalszemu wstawiennictwu. Dlatego w kaplicy przy figurze Maki Bożej zostały na dzisiaj wystawione święte relikwie, które posiadamy w klasztorze, abyście mogli je uczcić i przy nich się modlić.
 
2. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 sprawowane są Msze św. Nawiedzając cmentarze, Bogu Miłosiernemu polecamy naszych zmarłych: krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy, dzisiaj o godz. 17.45 jutro o godz. 17.15. Przypominamy, że dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Natomiast dzisiaj nie obowiązuje post.
 
3. Jutro 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W Bazylice porządek Mszy św. jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.00. Jest to równocześnie I sobota miesiąca i odwiedziny chorych w parafii. Jutro też, jak co roku, na cmentarzu przy ul. Targowej o godz. 17 Msza św. i modlitwy za zmarłych.
 
4. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.00 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.00. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby klasztoru.
 
5. Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania, zapraszamy do konfesjonału. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Zachęcamy też do
do nawiedzania grobów bliskich i modlitwy za nich także na cmentarzu.
Aby zyskać odpust zupełny potrzeba spełnić następujące warunki: 
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
Rozróżnia się odpust: zupełny i cząstkowy.
Odpust zupełny –  uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.
Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.
Autor:Klasztor / 2019-11-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.