Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
1 XII 2018 r. - I niedziela Adwentu
1. Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy życzliwie przyjęli w swoim domu naszych braci z opłatkami. Dziękujemy też za ofiary złożone przy tej okazji. Tych, którzy chcieliby nabyć jeszcze opłatki, zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
 
2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Niech ten nowy rok duszpasterski będzie dla naszego osobistego dobra i dla naszych rodzin, czasem duchowego ubogacenia.
 
3. W adwentowy czas czuwania, modlitwy i przygotowania do głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia, wprowadza nas Msza św. Roratnia u stóp Matki Bożej. Jak co roku, w naszej Bazylice Roraty z krótkim rozważaniem, odprawiane będą codziennie o godz. 6 rano, natomiast dodatkowo Roraty dla dzieci będą miały miejsce we wtorek i w czwartek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału.
 
4. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki naszej bernardyńskiej Prowincji. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. W godzinie łaski, o godz. 12 Mszy św. przewodniczył będzie ordynariusz diecezji, ks. Bp Jan Wątroba. Podczas tej Mszy św. do stanu konsekrowanych wdów, przez obrzęd błogosławieństwa, zostanie włączonych 5 kobiet. Wdowy, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty, prosimy o kontakt z o. Rafałem.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną Paczki świąteczne dla ubogich.
 
6. 9 grudnia - w II Niedzielę Adwentu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, na t en cel.
 
7. Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza w dniu 7 grudnia na godz. 16 mieszkańców Osiedli 1000-lecia i Staromieście. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury, przy ul. Staromiejskiej.
 
8. Apel Komendanta Straży Pożarnej: „Zaczął się okres grzewczy, a w związku z nim wzrasta ryzyko pożarów, oraz zatruć tlenkiem węgla. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Ten potoczny gaz zwany czadem, nie jest wyczuwalny. Pamiętajcie o obowiązku dokonywania okresowych przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej. Ważne jest, by nie zasłaniać i nie zaklejać kratek wentylacyjnych oraz otworów nawiewnych w oknach”.
 
9. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w piątek św. Ambrożego, biskupa.
Autor:Klasztor / 2018-12-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.