Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 II 2019 r. - V niedziela zwykła
1. Jutro - 11 lutego, wspominamy w liturgii NMP z Lourdes i obchodzimy 27 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią Dnia Chorego są Jezusowe słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Jest to wezwanie skierowane do nas osób zdrowych, abyśmy otwarli się na niepełnosprawnych. Diecezjalny dzień chorego będzie miał miejsce w naszej Bazylice. O godz. 9. Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby, połączona ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych.
Bardzo prosimy, aby pomóc osobom chorym a niepełnosprawnym, uczestniczyć w tym nabożeństwie. Może czasem trzeba wziąć dzień urlopu, aby spełnić uczynek miłosierdzia, bo Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnie uczyniliście.
 
2. Od wtorku – 12 lutego do soboty włącznie – 16 lutego, sprawowanie Mszy św. i posługę w konfesjonale, przenosimy do Oratorium w naszym Centrum, ze względu na kontynuację prac renowacyjnych w Bazylice.

3. W czwartek w liturgii Kościoła wspominamy świętych: Cyryla , mnicha i Metodego, bpa. 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić w naszym sklepiku i zapraszamy też do naszej kawiarenki, na dobrą kawę i lecznicze produkty.

5. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: + śp. Linusa Nycz, zam. przy ul. Sienkiewicza. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.

Autor:Klasztor / 2019-02-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.