Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 III 2019 r. - I niedziela Wielkiego Postu
1. 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.
 
2. 14 marca o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy.
 
3. W okresie W. Postu gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewamy w niedziele o godz. 17.30. W tym roku transmitowane są przez diecezjalne radio Via. 
 
4. 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej Adopcji można nabyć u O. Przybysława. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00. 
 
5. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszym sanktuarium, będą miały miejsce w dniach od 7 do 10 kwietnia ( jak zwykle od 5. niedzieli W. Postu). W tym roku będą one ubogacone przez nawiedzenie relikwii św. Bernardyna ze Sieny.
 
6. Serdecznie dziękujemy za ofiary dla ubogich, złożone w Środę Popielcową do puszek w kwocie 2464 zł. Dziękujemy też parafialnemu Zespołowi Caritas za trud posługiwania ubogim. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 
7. Towarzystwo św. Brata Alberta organizuje pielgrzymkę do Budapesztu i Medjugorie w dniach od 11 do 19 maja. Zapisy i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym Centrum 30 marca o godz. 12. Natomiast Rodzina Różańcowa M.B. Rzeszowskiej, organizuje pielgrzymkę do Fatimy i św. Jakuba w Composteli w Hiszpanii w dniach od 16 do 23 października. Zapisy i bliższe informacje u O. Zdzisława.
Autor:Klasztor / 2019-03-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.