Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 Niedziela Zwykła
1. W dzisiejszą niedzielę, 7 czerwca, obchodzimy VIII  Święto Dziękczynienia  za kanonizację Jana Pawła II w ramach którego przeprowadzamy zbiórkę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
2. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Pielgrzymkę Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin wraz z małżeństwami i rodzinami w poniedziałek, 8 czerwca z okazji peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży do Ropczyc. Rozpoczęcie o godz. 15.30 w Sanktuarium Królowej Rodzin w Ropczycach.
 
3. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego o godz. 9.00 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny. W sobotę 13 czerwca Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom oraz poświęcimy lilie.
 
4. Trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża i Ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Zakończenie peregrynacji uroczystą Mszą św., pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, w czwartek 11 czerwca o godz. 17.00 w Katedrze. Zapraszamy serdecznie do udziału.
 
5. W piątek, 12 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odpust w Katedrze. Msza św. o godz. 18.00,pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Z racji liturgicznej uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
6. Także w piątek, 12 czerwca, swoje imieniny zakonne obchodzi o. Anastazy Popiel, katecheta i opiekun FMO. Życząc solenizantowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 
7. W tym tygodniu rozpoczynamy renowację i konserwacjęWielkiego Ołtarza w naszej Bazylice. Nie został on ujęty w pracach 5 lat temu ze względu na brak funduszy. Ogólnie wygląda na to, że jest w dobrym stanie, wymaga jednak dość pilnych prac naprawczych, bowiem jego ostatnia konserwacja 25 lat temu była częściowa, także ze względu na pieniądze. Prace prowadzone z rusztowań trwać będą do świąt Bożego Narodzenia, natomiast niższe partie chcemy wykonać w przyszłym roku. Koszt całego zadania wynosi  520 tyś złotych. Na połowę zadania pozyskaliśmy dotacje z Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, druga część to udział własny. W związku z tymi pracami, tabernakulum z Najśw. Sakramentem przeniesione zostanie do kaplicy Matki Bożej. Również tam przez ten czas (ze względów estetycznych) będzie udzielany sakrament małżeństwa. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i wsparcie.

8. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek – św. Jadwigę, królową
- w środę – bł. Bogumiła, biskupa
- w czwartek – św. Barnabę, Apostoła; Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków
- w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa
- w sobotę – św. Antoniego z Padwy, kapłana zakonnika i doktora Kościoła
 
9. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które w Oktawie Bożego Ciała oraz w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (piątek) wraz z Nieszporami i procesją odprawiamy o godz. 17.45.
 
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dewocjonalii oraz pamiątek z sanktuarium w naszym kiosku klasztornym.
 
11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Mieczysław Wiaderek z ul. Sienkiewicza 2, śp. Marta Pabiś z ul. Konopnickiej 3, śp. Tadeusz Fic z ul. Ks. J.Jałowego 9. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…
Autor:AS / 2015-06-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.