Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj o godz. 19.30 w naszej Bazylice zostanie wykonany koncert pt.: „ Gloria in excelsis Deo” z IX Mszy św. Jubileuszowej na cześć Błogosławionej Dziewicy Maryi.Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 
2. We wtorek dziewiąty dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz w intencjach próśb złożonych w skarbonie. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość Odpustową w dniu 13.czerwca.

3.Duszpasterstwo trzeźwości zapraszana rekolekcje trzeźwościowe w Niechobrzu w dniach od 10-12 czerwca. Więcej informacji w gablotce.

4. Parafia św. Judy Tadeuszaw Rzeszowie, zaprasza na Wieczór Miłosierdzia w dniu 10. czerwca  na boisku sportowym k. kościoła. Program rozpocznie się o godz. 16.00,  następnie o godz. 18.00 będzie miał miejsce koncert główny „Oratorium Miłosierdzie Boże”  w wykonaniu Zespołu „Lumen” z Poznania.

5. W dniach 17-19 czerwca 2016 w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji podstawowy Kurs ewangelizacyjny pod nazwą  „Nowe Życie”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 
6. W dniach od 21 do 23 października b.r. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka Polaków do Rzymu. Jest ona związana z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia oraz z 1050 rocznicą Chrztu Polski. W ramach wspólnego programu audiencja z papieżem Franciszkiem oraz celebry w Wielkich Bazylikach Wiecznego Miasta.
Duszpasterstwo Pielgrzymkowe naszej Diecezji oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” są koordynatorami diecezjalnego wyjazdu na te uroczystości. Pielgrzymka diecezjalna rozpocznie się 18.10
i będzie trwała do 25.10.2016 r. W programie wiele miejsc kultu na Węgrzech, we Włoszech, Austrii i w Czechach. Współorganizatorem wyjazdu jest rzeszowskie biuro pielgrzymkowo – turystyczne El Holiday. Na stronach biura znajduje się szczegółowy program. Koszt ośmiodniowego wyjazdu to 450 zł i 160 euro.
 
7. W Liturgii Kościoła  bieżącego tygodnia wspominamy: wśrodę św. Jadwigę Królową, w piątek bł. Bogumiła, biskupa,  w sobotę św. Barnabę, Apostoła.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.