Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj  w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Specjalnej im. UNICEF i Szkoły Podstawowej Nr 1, polecamy ich waszej modlitwie. Niech w swoich rodzinach znajdują przykład żywej wiary, która przejawia się poprzez dobre życie, modlitwę i praktyki sakramentalne.
 
2. W najbliższą środę 13 czerwca w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie Lilii i błogosławieństwo dzieci. Gorąco zachęcamy rodziców, aby przynosili małe dzieci i przyprowadzali starsze, aby przez przyczynę św. Antoniego powierzać ich wzrastanie Bogu.
 
3. Zapraszamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie, o godz. 17.45 Nieszpory, a następnie Procesja Eucharystyczna. Naszej modlitwie towarzyszyć będą dzieci I Komunijne, przeżywające tzw. biały tydzień.
 
4. W piątek 15 czerwca  w  Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy 21. rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzeszowie z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks. Abp Celestino Migliore, który w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 17 będzie przewodniczył Mszy św. Dziękczynnej. Będzie to także Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów i spotkanie zespołów misyjnych z całej diecezji. W naszej świątyni w tym dniu, porządek Mszy św. powszedni.
 
5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza młode małżeństwa na rekolekcje  - „Spotkania po przybyszówkowe” do  Domu Rekolekcyjnego bł.  Karoliny Kózki od 22 do 25 czerwca 2012. Informacje o rekolekcjach można znaleźć na stronie:  www.rodzina.rzeszow.pl
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła,
  • w czwartek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika,
  • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
7. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Oktawę Bożego Ciała o 17.45
 
8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie Niedzieli z dodatkiem rzeszowskim.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.