Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa;
-  we wtorek – wspomnienie św. Barnaby; w naszym kościele ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00;
-  we czwartek – uroczystość św. Antoniego z Padwy; w tym dniu w naszym kościele obowiązywać będzie niedzielny porządek mszalny; Mszy św. o 9.00 przewodniczyć będzie ks. bp Kazimierz Górny; kazania głosić będzie ks. Franciszek Dziedzic; podczas każdej Mszy będzie miało miejsce poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci;
-  w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
-  w sobotę – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
 
2. Teatr młodych zaprasza na sztukę Juliana Święcickiego, pt. „O własnej sile”. Spektakl zostanie wystawiony dzisiaj o 13.00 w auli bł. Jana Pawła II.
 
3. We wtorek zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Ciemno, czyli jasno”. Gościem spotkania będzie Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” oraz Janek Mela niepełnosprawny i najmłodszy na świecie polarnik, który w jednym roku zdobył dwa bieguny Ziemi. Rozpoczęcie spotkania o g. 19.30.
 
4. W przyszłą niedzielę swoje imieniny zakonne będzie obchodzić o. Emil Basak, ekonom naszego klasztoru. Zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy św. o g. 12.00.
 
5. Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom zaprasza na V Rzeszowski Bieg Ojców połączony z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na Bulwarach nad Wisłokiem. Początek o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie.
 
6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w oktawie Bożego Ciała uczestniczyli w nabożeństwach eucharystycznych z procesją. Szczególe podziękowania kierujemy do asysty procesyjnej, liturgicznej służby ołtarza, a także dzieci pierwszokomunijnych.
 
7. W kiosku klasztornym polecamy książki o tematyce religijnej oraz prasę katolicką. Jest już dostępny nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”, którego głównym tematem są tzw. „niezawinione opętania”. Przypominamy też o możliwości zamawiania ręcznie malowanych figurek Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.