Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 XI 2019 r. - XXXII niedziela zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym , jest on poświęcony bardzo trudnej sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym. 
 
2. W bieżącym tygodniu w naszej wspólnocie klasztornej imieniny obchodzą dwaj współbracia: dzisiaj O. Leon Wierzbicki – spowiednik, kaznodzieja i katecheta oraz w czwartek O. Serafin Suda – wikary i ekonom klasztoru, oraz spowiednik i kaznodzieja w sanktuarium. Dziękujemy solenizantom za wszelkie dobro dla naszej wspólnoty i posługę w sanktuarium oraz w szkole i w domach sióstr zakonnych. Serdecznie życzymy im zdrowia i opieki Maryi oraz Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do modlitwy w ich intencji. O. Leon imieninową Mszę św. odprawi dzisiaj o godz. 18.30, a O. Serafin we czwartek o godz. 18. 
 
3. Jutro przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny i udekorowanie swoich domów i mieszkań flagą narodową. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpoczną się celebracją Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele farnym o godz. 10. Po Eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Wolności, gdzie odsłonięty zostanie pomnik Józefa Piłsudskiego.
 
4. Jan Budziaszek i Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają na koncert "Rzeszów Śpiewa Patriotycznie" jutro o godz. 15.00 na Rynku Rzeszowskim. Zachęcamy do wspólnego świętowania i śpiewania pieśni patriotycznych.
 
5. Wojewoda Podkarpacki, Pani Ewa Leniart zaprasza na uroczysty koncert pt.: „Niepodległa w Europie” z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie się w dniu 15 listopada (najbliższy piątek) w Sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie o godz. 14. Wstęp wolny.
 
6. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na spotkania modlitewne „Nieszpory za Rzeszów” w każdą drugą środę miesiąca do rzeszowskiej fary o godz. 20. Podczas liturgii będą głoszone katechezy na temat sakramentów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 13 listopada.
 
7. W miesiącu listopadzie w sposób szczególny Bożemu miłosierdziu polecamy naszych zmarłych; krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni przez cały listopad o godz. 17 Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych a o godz. 18 Msza św. w tej intencji. Gorąco zapraszamy do udziału.
 
8. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Maricna z Tours, bpa, w wtorek św. Jozafata, bpa i męczennika, w środę Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w czwartek św. męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy, w piątek św. Dydaca z Alqali, zakonnika, patrona braci zakonnych. 
 
9. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin w każdy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.
 
10. Zapraszamy również do naszej kawiarenki, gdzie oprócz dobrej herbaty i kawy oraz smacznego ciasta, znajdziemy sporo zdrowych medykamentów.
Autor:Klasztor / 2019-11-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.