Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
11 Niedziela Zwykła
1.W sobotę, 20 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
 
2. W dniach 20-21 czerwca, odbędzie się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę.
 
3. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe organizują dekanalni duszpasterze nauczycieli.
 
4. W sobotę, 4 lipca, odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno - Wynagradzająca za Grzechy Przeciwko Życiu do Tarnowca. W programie:
o godz. 9.00 wykład ks. prof. Dariusza Oko, Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny.
o godz. 11.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do udziału w tych przedsięwzięciach.
 
5. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na krew w okresie wakacyjnym Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie zwraca się z gorącą prośbą o zachęcającenie do oddawania krwi.
 
6. Rozpoczynamy renowację i konserwację Wielkiego Ołtarza w naszej Bazylice.Nie został on ujęty w pracach 5 lat temu ze względu na brak funduszy. Choć tego na pozór nie widać, wymaga jednak dość pilnych prac naprawczych, bowiem jego ostatnia konserwacja 25 lat temu była tylko częściowa. Pochodzący z początku XVII wieku Ołtarz przedstawia bardzo cenne płaskorzeźby Męki Pana Jezusa wykonane w alabastrze i polichromowanym drewnie. Prace prowadzone z rusztowań trwać będą do świąt Bożego Narodzenia, natomiast niższe partie chcemy wykonać w przyszłym roku. Koszt całego zadania wynosi  520 tyś złotych. Na połowę zadania pozyskaliśmy dotacje z Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, druga część to udział własny. W związku z tymi pracami, tabernakulum z Najświętszym Sakramentem przeniesione zostało do kaplicy Matki Bożej. Również tam przez ten czas (ze względów estetycznych) będzie udzielany sakrament małżeństwa. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i wsparcie przy tych pracach. Przy tej też okazji gorąco dziękujemy za ofiary jakie składacie na renowację i utrzymanie Bazyliki, jej obejścia i Klasztoru. Każdego dnia modlimy się w intencji naszych dobrodziejów.
 
7.Wykonaliśmy nowy; trójwymiarowy, ładnie i estetycznie wkomponowany w kaplicę obraz Matki Bożej Rzeszowskiej. Jest do nabycia w naszym kiosku klasztornym przy furcie, do którego serdecznie zapraszamy.
 
8. W Liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:
- jutro wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
- w środę św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 
9. Dzisiaj na 18 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Czerwcowym.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.