Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
11 Niedziela Zwykła
1.Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na biedne kościoły.
 
2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 Nieszpory a po nich procesja eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
 
3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00., a u nas zakończenie procesji.
 
4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa „Całonocne Czuwanie op.37” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Utwór jest zaliczany do pereł w muzycznym dorobku kościoła prawosławnego. Całonocne Czuwanie  Rachmaninowa nazywane też Nieszporami, to jedno z największych arcydzieł muzyki sakralnej, po raz pierwszy wykonywane w Rzeszowie. Całonocne czuwanie nazywane jest największym muzycznym dorobkiem kościoła wschodniego. Godzinne nieszpory to czas na wyciszenie, zadumę i modlitwę.
 
5. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę,  1 lipca. O godz. 9.00 Eucharystia a po niej dalsza część programu zakończonego wspólną agapą.
 
6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na  drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zachęca do promocji tego kierunku studiów, który realizowany będzie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda. 
 
7. W słowie ks. Bpa słyszeliśmy zaproszenie do udziału w 40-tej Pieszej Pielgrzymce Rzeszowskiej na Jasną Górę. Zapraszamy do grupy św. Jana z Dukli. Zapisy odbędą się w naszym Centrum 16 i 23 lipca od 16 do 19. Koszt jak w ubiegłym roku.
 
8. W minionym tygodniu nowy Zarząd Prowincji dokonał zmian personalnych również w naszej wspólnocie klasztornej. W najbliższy czwartek podczas wieczornej Mszy św. o 18.30 chcemy podziękować Bogu za owocną i pełną poświęcenia pracę w naszym Sanktuarium i Klasztorze ojcom: Władysławowi Waśko, Arturowi Stępień, Konstancjuszowi Makówka i Zefirynowi Mazur. Wasza obecność i modlitwa będzie wyrazem uznania i wdzięczności dla nich, za ich ofiarną i wieloraką posługę.
 
9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w środę wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i religijnych książek, które można zakupić w  sklepiku klasztornym.
 
11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: + Irena Szczepanik, zam. przy ul. Sokoła, + Bronisława Kowalczyk zam. przy ul. Ks. Jałowego oraz + Józefa Grabiec zam. przy ul. Marszałkowskiej. Wieczny odpoczynek …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.