Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
11 Niedziela Zwykła
1. W miniony piątek papież Franciszek mianował ordynariuszem w Rzeszowie dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Jana Franciszka Wątrobę. Równocześnie przyjął rezygnację dotychczasowego ordynariusza diecezji rzeszowskiej, bp. Kazimierza Górnego, który ukończył 75. rok życia. Obu księży biskupów obejmijmy naszą serdeczną modlitwą i życzliwością.
 
2. Wczoraj w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce uroczystość przyjęcia święceń kapłańskich przez naszych czterech współbraci. Wśród nich jest o. Amos Smolarek, który w naszym klasztorze odbywał swoją praktykę duszpasterską, a także – pochodzący z Rzeszowa – o. Rufin Kyc.
 
3. Zapraszamy na Mszę prymicyjną o. Rufina w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Po Mszy świętej zostanie udzielone błogosławieństwo prymicyjne, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Bardzo prosimy wszystkie grupy duszpasterskie działające przy naszym klasztorze o udział w uroczystości.
 
4. Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom zaprasza na V Rzeszowski Bieg Ojców połączony z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się dzisiaj na Bulwarach nad Wisłokiem. Początek o godz. 10.00.
 
5. Jutro o 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ruchu Czystych Serc. kazanie wygłosi ks. prałat Ireneusz Folcik.
 
6. W sobotę wieczorem zapraszamy na kolejną katechezą w cyklu „Zrozumieć, aby uwierzyć”, pt. „Wierzę w Kościół”. Katechezę wygłosi o. Wiktor Tokarski, kustosz Sanktuarium. Rozpoczęcie po Mszy świętej wieczornej.
 
7. W przyszłą niedzielę zostanie poświęcony i otwarty obiekt Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego wraz z ogrodami. Zapraszamy na Mszę świętą o 18.30.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego;
-  w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.