Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
11 Niedziela Zwykła. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. Wczoraj w Kalwarii Zebrzydowskiej miała miejsce uroczystość przyjęcia święceń kapłańskich przez naszych czterech współbraci. Powierzamy ich Waszej modlitwie.
 
2. Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom zaprasza na VI Rzeszowski Bieg Ojców połączony z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się dzisiaj na Bulwarach nad Wisłokiem. Początek o godz. 14.00.
 
3. Przypominamy, że zgodnie z wolą ordynariusza naszej Diecezji ks. bpa Jana, najbliższa środa będzie dniem postu i pokuty za grzechy. Wieczorem o g. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu będzie sprawowane nabożeństwo przebłagalne i sakrament pojednania.
 
4. We czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze świętej w naszej Bazylice będą sprawowane – jak w każdą niedzielę. Centralna procesja eucharystyczna rozpocznie się na Placu Farnym po g. 10.00 i zakończy w Bazylice. Procesja eucharystyczna w naszym kościele będzie miała miejsce w czasie nabożeństwa o 17.45. Zapraszamy na nią nie tylko w czwartek, ale także w czasie całej oktawy. Bardzo prosimy asystę procesyjną i liturgiczną służbę ołtarza. Czwartkowy wieczór zakończymy uczestnictwem w kolejnym koncercie „Jednego Serca, Jednego Ducha” w parku Sybiraków.
 
5. W piątek i sobotę zapraszamy natomiast na rekolekcje ewangelizacyjne z modlitwą uzdrowienia na zakończenie 2. edycji Festiwalu Wiary w hali widowiskowej na Podpromiu. Na to wydarzenie można się zarejestrować na stronie www.festiwalwiary.pl, albo dzisiaj po każdej Mszy świętej u ambasadorów festiwalu przy wyjściu z Bazyliki. Koszt uczestnictwa w rekolekcjach wynosi 20 złotych (w wersji bez posiłków) lub 90 złotych (z posiłkami). Osoby, które nie stać na wniesienie opłaty, będą mogły uczestniczyć w rekolekcjach za darmo.
 
6. W Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym można korzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa. Mecenas Marcin Serafin przyjmuje w I i III środę miesiąca od 16.30 do 18.00, natomiast psychoterapeutka p. Agnieszka Bryła – w każdy czwartek od 17.00 do 20.00. Aby skorzystać z porad należy najpierw dokonać telefonicznej rejestracji – telefon do prawnika: 501.311.421 i do pani psycholog: 883.799.363.
 
7. Ruszyły zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę, która 4 sierpnia wyruszy z naszego miasta. Zapisy do grupy św. Wojciecha odbywać się będą w tym tygodniu w kościele Farnym. Bliższe informacje dostępne są na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiary do puszek na rzecz powodzian na Bałkanach. Zebraliśmy 1940 złotych. Natomiast dzisiaj Franciszkańska Młodzież Oazowa zbiera datki na rzecz dokończenia budowy naszego bernardyńskiego kościoła w Wetlinie.
 
9. Składamy serdeczne Bóg zapłać członkom parafialnego zespołu „Caritas”, którzy w zeszłym tygodniu wydawali żywność ubogim osobom i rodzinom z terenu naszej parafii. Wydano łącznie 1180 kg żywności dla 231 osób.
 
10. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksandra Tuk oraz śp. Józef Półtorak zamieszkali przy ul. Szwoleżerów. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.