Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 Niedziela zwykła
1.Dobiega końca kolejny rok szkolny. W piątek odbędą się Msze św. dziękczynne  o godz. 8 dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych, a o godz. 9 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Gorąco zachęcamy do wdzięczności Bogu, ale także i ludziom, którzy poświęcają czas, umiejętności i swój trud.
 
2. W najbliższy wtorek i środę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 11 do 18 dla uboższych parafian i rodzin związanych z naszym Sanktuarium Parafialny Caritas będzie nieodpłatnie wydawał jabłka. Ponieważ są one dofinansowane przez Unię, koniecznym jest rozliczenie darowizny z podaniem numeru Pesel, a zatem trzeba mieć Dowód Osobisty.
 
3. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane będą Cegiełki na wakacyjne kolonie dla dzieci.
 
4. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe organizują dekanalni duszpasterze nauczycieli.
 
5. W sobotę, 4 lipca, odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno - Wynagradzająca za Grzechy Przeciwko Życiu do Tarnowca. W programie:
o godz. 9.00 wykład ks. prof. Dariusza Oko, Gender jako zagrożenie dla dzieci, młodzieży i rodziny.  O godz. 11.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do udziału w tych przedsięwzięciach.
 
6. W dniach od 4 do 13 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, którą po raz trzeci poprowadzi O. Rafał, rozpoczną się już w przyszłą Niedzielę po Mszach św. o godz. 15 i 16.30. Więcej informacji w gablocie na zewnątrz kościoła.
 
7. W sobotę, 27 czerwca o godz. 18.00 w auli Domu Diecezjalnego Tabor będzie miał miejsce trzeci Wieczór Charyzmatyczny. W programie konferencja, Eucharystia, uwielbienie Boga oraz modlitwa o uzdrowienie.
 
8. Zapraszamy na Ogólnopolski Młodzieżowo – Rodzinny Spływ Kajakowy „Bóg na Bugu” , który odbędzie się w dniach 28 czerwca - 5 lipca. Zgłoszenia do 20 czerwca w PTTK Rzeszów.
 
9. Informujemy, że Ojciec Święty Franciszek zatwierdził przedstawicieli Episkopatu Polski na XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Rzymie, od 4 do 25 października 2015 r. Tematem obrad będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Przedstawicielami Episkopatu będą: abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Henryk Hoser – biskup warszawsko-praski oraz bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski i przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Episkopacie Polski. Polecamy modlitwie zbliżający się Synod.
 
11. W Liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:
- w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
- w sobotę wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dra Kościoła.
 
12. Dzisiaj na godz.18 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Czerwcowym.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.