Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 Niedziela Zwykła
1. W dniu dzisiejszym nasza wspólnota przeżywa prymicje, pochodzącego z Rzeszowa o. Rufina Kyca. Dziękujemy Bogu za dar powołań kapłańskich i zakonnych, a neoprezbiterów polecamy Waszym modlitwom. Jednocześnie informujemy, że nasza prowincja zakonna przyjmuje kandydatów na ojców i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać i któregokolwiek z ojców.
 
2. Dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli zapraszamy na Msze święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego. W naszej Bazylice takie Msze będą odprawione wg następującego porządku:
-  we środę o 10.30 – Msza dla szkoły im. UNICEF;
-  w piątek o 8.00 – Msza dla Zespołu Szkół im. Towarnickiego;
-  w piątek o 9.00 – Msza dla Szkoły Podstawowej nr 1.
 
3. Wydział Katechetyczny rzeszowskiej kurii informuje, że w następnych roku szkolnym wejdą do użycia nowe katechizmy i pomoce do katechezydla klas I i IV szkoły podstawowej, I gimnazjum i ponadgimnazjalnych. Katechizmy zostaną dostarczone do parafii, prosimy więc, aby powstrzymać się z ich zakupem podczas wakacji.
 
4. W najbliższych dniach swoje imieninyobchodzić będą: o. Władysław Waśkooraz p. Jan Trzciański, kościelny w naszej Bazylice. Obu solenizantom dziękujemy za pracę na rzecz Sanktuarium i zapraszamy do modlitwy w ich intencji. Za pana Jana modlić się będziemy w poniedziałek, a w intencji ojca Władysława – we czwartek. Zapraszamy na Msze święte o 18.30
 
5. Zespół „Caritas”działający przy naszym klasztorze zaprasza ubogich i potrzebujących z terenu parafii po odbiór produktów żywnościowych. Będzie można je otrzymać we środę w godzinach od 15.30 do 18.00.
 
6. Jak zwykle o tej porze roku w naszej zakonnej prowincji następują zmiany personalne. Z naszego klasztoru odchodzą: o. Ekspedyt Osiadasz orazo. Konstancjusz Makówka. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy w ich intencji w piątek o 18.30.
 
7. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w „Kalwaryjskich Dniach Młodzieży”, które w dniach od 1 do 4 lipca odbędą się w naszym klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowych informacji nt. wyjazdu udziela o. Fabian.
 
8. W dniach od 26 do 31 sierpnia organizowana jest rowerowa pielgrzymka z naszego klasztoru do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa przejazdu będzie wiodła szlakiem piastowskim, szlakiem orlich gniazd i sanktuariów (m.in. w Czernej i w Alwerni). Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę (29 czerwca) po Mszy świętej wieczornej, czyli około 19.30. Bliższych informacji udziela organizator pielgrzymki – o. Emil.
 
9. W roku akademickim 2013/2014 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie rozpoczną się 5-letnie studia z teologii dla świeckich. Bliższe informacje na stronie www.instytut.rzeszow.pl
 
10. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony życia zapraszają na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu do Tarnowca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 6 lipca. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o g. 10.00.
 
11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-    w poniedziałek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;
-    w piątek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
-    w sobotę – uroczystość odpustowa świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze święte w naszej bazylice będą sprawowane o 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30, a popołudniu o 16.30 i 18.30.
 
12.  Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.W tym tygodniu szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela”, w którym zamieszczono wiele ciekawych materiałów o nowym rzeszowskim biskupie Janie Wątrobie.
 
13.  Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.