Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 Niedziela Zwykła
1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Okolicznościowe nabożeństwa z procesją odprawiane są codziennie o 17.45. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza asyście procesyjnej, za udział.
 
2. Dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli zapraszamy na Msze święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego. W naszej Bazylice takie Msze będą odprawione w piątek wg następującego porządku:
-  o 8.00 – Msza dla Zespołu Szkół im. Towarnickiego;
-  o 9.00 – Msza dla Szkoły Podstawowej nr 1.
 
3. W piątek swoje imieniny obchodzić będzie: o. Władysław Waśko. Czcigodnemu solenizantowi dziękujemy za posługę duszpasterską w Sanktuarium i życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Pani Rzeszowa.
 
4. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość śwśw. Piotra i Pawła. W naszej Bazylice będzie można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu gościć będziemy Siostry Franciszkanki z Krakowa, które poproszą nas o pomoc materialną dla prowadzonych przez siebie dzieł.
 
5. Trwają zapisy na 37. pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Do grupy św. Jana z Dukli będzie się można zapisać w przyszłą niedzielę w godzinach od 15 do 17 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.
 
6. Jak zwykle o tej porze roku w naszej zakonnej prowincji następują zmiany personalne. Z naszego klasztoru odchodzą: o. Wiktor Tokarski, gwardian klasztoru, kustosz sanktuarium i proboszcz, oraz o. Fabian Wikiera. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy w ich intencji w poniedziałek, 1. lipca o g. 18.30.
 
7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  we wtorek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;
-  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msze – wg porządku powszedniego; na 17.45 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją; w tym dniu – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
-  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 
8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli budowę naszego bernardyńskiego kościoła w Wetlinie. Zebrano na ten cel 1140 złotych. Dziękujemy też Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za przeprowadzenie zbiórki.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe o g. 18.00.
 
11. W zeszłym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Maria Stasienko, zamieszkała przy ul. Konopnickiej. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.