Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane są Cegiełki Caritas na wakacyjne kolonie dla dzieci.
 
2.Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za trud niełatwej całorocznej pedagogicznej pracy i życzymy dobrego zasłużonego wypoczynku. Również uczniom życzymy dobrych wakacji i zachęcamy, aby pielęgnowali życie codziennej i niedzielnej modlitwy. Z tych obowiązków nawet wakacje, urlopy czy wczasy nas nie zwalniają.
 
3. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w parafii. W czasie wakacji popołudniowy dyżur spowiedzi będzie w godz. 15.00 – 16.30.
 
4. W czwartek 2 lipca o godz. 18.30 msza św. w 3 rocznicę śmierci o.Waldemara Batorskiego OFM.
Każdy I czwartek m-ca to dobry dzień aby uwielbiać Boga obecnego w Eucharystii, a zarazem by dziękować  za sakrament kapłaństwa. Módlmy się też gorąco o nowych kandydatów do kapłaństwa i zakonu również z pośród naszych rodzin. W kancelarii parafialnej i przy furcie klasztornej młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, jakie muszą spełnić wymagania, aby realizować drogę powołania również w naszym zakonie.
 
5.We wtorek 30 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje wycieczkę dla dzieci. W programie Inwałd oraz Kalwaria Zebrzydowska. Zbiórka we wtorek o godz. 6..50, o godz. 7.00  odjazd z „parkingu  busów” przy klasztorze.


 6. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Szczegółowe informacje na ten temat, zamieszczone są na plakacie w gablocie.
 
7. W Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim pojawił się projekt: „ Rzeszów wytwórnią talentów”. Ma on na celu pomoc utalentowanym mieszkańcom Rzeszowa. Projekt będzie realizowany w parku przy ul. Pułaskiego w okresie wakacyjnym, gdzie  odpoczywa wiele osób. Organizatorzy proszą o wsparcie tego projektu poprzez podpis, który można złożyć przy wyjściu z kościoła.
 
8. W dniach od 4 do 13 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, już od dziś w Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30.
 
9. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w poniedziałek -  uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (porządek Mszy św. świąteczny) a racji tytułu kościoła, który jest Bazyliką mniejszą, pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.
- w piątek -  święto św. Tomasza Apostoła.
 
10. Dzisiaj o 18.00 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Czerwcowym.
 
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Cecylia Drozd z ul. Grunwaldzkiej 17 i śp. Helena Tabisz z ul. Ks. Jałowego 9. Polećmy je miłosierdziu Bożemu…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.