Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 Niedziela Zwykła
1.Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za trud całorocznej pedagogicznej pracy. W sposób szczególny chcemy podziękować O. Amosowi, który przez Zarząd  naszej Prowincji w Krakowie, został skierowany do pracy w naszej parafii w Łodzi. Jutro o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji, a wszystkim uczniom, nauczycielom i udającym się na urlopy, życzymy dobrych wakacji i zachęcamy, abyście pielęgnowali życie codziennej i niedzielnej modlitwy.  

2. W najbliższy wtorek 28 czerwca podczas wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby dokonamy uroczystego odsłonięcia i poświęcenia Wielkiego Ołtarza. Po Mszy św. będzie miał miejsce piękny koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Rzeszowskiej Filharmonii, Chóru Uniwersyteckiego i solistów z Krakowa. Przy tej okazji chcemy wyrazić nasze gorące podziękowanie wam wszystkim, naszym ofiarodawcom, którzy indywidualnie bądź też przez ofiary złożone na tacę, wsparliście prace konserwatorskie przy jednym z najcenniejszych w Polsce, tego typu zabytku, wielkiej polichromowanej, alabastrowej płaskorzeźby z początku XVII wieku. W intencji naszych dobrodziejów sprawujemy Mszę św. w każdą Niedzielę.  

3. W środę Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła. Z tej racji, że nasz kościół jest Bazyliką, u nas przypada Odpust. Porządek Mszy św. świąteczny.  

4. W sobotę 2 lipca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Marka Stefańskiego – adiunkta Akademii Muzycznej w Krakowie i Magdaleny Dobrowolskiej - sopranistki Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncert ten rozpocznie XXV Jubileuszowy Festiwal pt.: „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i w Kościołach Rzeszowa. Na jego program złoży się w całości muzyka Jana Sebastiana Bacha. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.  

5. Stowarzyszenie „Szczęśliwy Dom” im. Wiktorii i Józefa Ulmów, zaprasza na Piknik Rodzinny i VIII Rzeszowski Bieg Ojców, który odbędzie się w Niedzielę, 3 lipca 2016 r. na Bulwarach Rzeszowskich. W programie: o 14.30 – pokazy, zabawy i rozgrywki sportowe, o 17.30 - Bieg Ojców na dystansie 1200 m.  

6. Istnieje jeszcze możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) w Krakowie, bez opłat i uprzedniej rejestracji oraz zakupu pakietu pielgrzyma. Bilety wstępu można jeszcze zgłosić mailowo na adres: zapisyrzeszow@gmail.com  

7. Ministerstwo Zdrowia i Publiczna Służba Zdrowia prosi o wsparcie i dołączanie do grona honorowych dawców krwi. Szczególnie podczas wakacji.  

8. Dzisiaj w naszym Centrum, od godz. 14.30 do 17.30 zapisujemy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy św.Jana z Dukli. Zachęcamy do udziału.  

9.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, w którą jak zwykle odwiedzamy chorych naszej parafii.  

10. Informujemy, że w czasie wakacji spowiadamy podczas każdej Mszy św., a nadto; do południa od godz. 10.30 do 12 i po południu od godz. 15 do 16.30.   11. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. + Władysław Wcisło zam. ul. Marszałkowskiej 12.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.