Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy męski kwartet wokalny „Akord” z Tarnopola na Ukrainie. Dziękujemy zespołowi za śpiew w czasie liturgii i zachęcamy do nabywania płyt przy wyjściu z kościoła.
 
2. Informujemy, że biskupi zebrani na 362. Plenarnej Konferencji Episkopatu Polski przyjęli nowelizację IV przykazania kościelnego. Obecnie przyjęło ono następujące brzmienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Oznacza to, że okres formalnego zakazu zabaw został ograniczony do Wielkiego Postu, ale nowe ujęcie przykazania nie zwalnia z obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych w każdy piątek, za wyjątkiem dni, w których przypadają uroczystości.
 
3. W miniony piątek zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje. Przypominamy wszystkim, a zwłaszcza rodzicom posyłającym swoje dzieci na różnego rodzaju wyjazdy, o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta. Zadbajmy, aby nasze wakacje nie były czasem wolnym od Pana Boga.
 
4. W związku z wakacjami zmienia się harmonogram spowiedzi. W dni powszednie popołudniu spowiadać będziemy od 15.00 do 16.30. Pozostałe dyżury pozostają bez zmian.
 
5. We wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci śp. o. Waldemara Batorskiego. Msza święta w intencji zmarłego zostanie odprawiona o 18.30.
 
6. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
-  we czwartek zapraszamy na 18.30 na Mszę świętą z kazaniem w intencji powołań;
-  w piątek spowiadać będziemy od 6.00 do 12.00 i od 14.00 do 19.00;
-  w sobotę – odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce – jak zwykle – w godzinach przedpołudniowych;
-  na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.
 
7. Spotkanie „Grupy Biblijnej”odbędzie się we czwartek (4 lipca) po Mszy świętej wieczornej.
 
8. W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Jana z Dukliw naszym kościele gościć będziemy o. Eugeniusza Kaczora z klasztoru w Dukli, który będzie głosić kazania, a po każdej Mszy zbierać będzie datki do puszki, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów kamiennej figury świętego, która ma zostać przywrócona przed dawnym kościołem Bernardynów we Lwowie, gdzie działał nasz święty współbrat. W tym miejscu warto przypomnieć, że po II wojnie światowej trumienka z relikwiami świętego Jana była przechowywana w naszym rzeszowskim kościele, a o wielkiej miłości rzeszowian do tego świętego świadczy choćby figura na placu przed Bazyliką.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium. W tym tygodniu szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela”, w którym zamieszczono wiele ciekawych materiałów o nowym rzeszowskim biskupie Janie Wątrobie.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na ostatnie czerwcowe nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.