Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy siostry Franciszkanki Świętej Klary z Krakowa, które chcą poprosić nas o finansowe wsparcie, dla prowadzonych przez siebie dzieł. Datki na ten cel będzie można złożyć przy wyjściu z Bazyliki.
 
2. W miniony czwartek podczas Mszy świętej wieczornej pożegnaliśmy dwóch ojców, którzy zostali skierowani do pracy na nowych placówkach. Ojciec Ryszardbędzie pracował w Częstochowie, a o. Fabianw Kalwarii Zebrzydowskiej.
 
3. Jutro o 18.30 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za posługę o. Wiktora, gwardiana klasztoru, kustosza sanktuarium i proboszcza naszej parafii. Ojciec Wiktor został skierowany do pracy w Lublinie. Po Mszy świętej wszyscy zaproszeni są na pożegnalną agapę w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.
 
4. W najbliższych dniach posługę przełożonego, kustosza i proboszcza przejmie o. Rafał Klimas, a do naszego klasztoru zostaną skierowani nowi ojcowie: Szczepan Dolański, Benedykt Huculak i Anastazy Popiel.
 
5. W miniony piątek zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje. Przypominamy wszystkim, a zwłaszcza rodzicom posyłającym swoje dzieci na różnego rodzaju wyjazdy, o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta. Zadbajmy, aby nasze wakacje nie były czasem wolnym od Pana Boga.
 
6. W związku z wakacjami zmienia się harmonogram spowiedzi. W dni powszednie popołudniu spowiadać będziemy od 15.00 do 16.30. Pozostałe dyżury pozostają bez zmian.
 
7. W tym tygodniu przeżywamy dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
-  we czwartek zapraszamy na 18.30 na Mszę świętą z kazaniem w intencji powołań;
-  w piątek spowiadać będziemy od 6.00 do 12.00 i od 14.00 do 19.00;
-  w sobotę – odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce – jak zwykle – w godzinach przedpołudniowych;
-  na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.
 
8. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
9. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na czerwcowe nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.Ostatnie takie nabożeństwo w tym roku zostanie odprawione jutro.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.