Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1. W ubiegłą niedzielę (28 czerwca) Parafialny Zespół Caritas na kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin zebrał kwotę 2.119zł oraz 20€. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a, lub w Rektoracie Uniwersytetu.
 
3. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się  XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła. Szczegóły na stronie internetowej księży Saletynów.
 
4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.
 
5. W dniach od 4 do 13 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, przez najbliższe trzy Niedziele w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30.
 
6. Rozpoczęły się upały, przypominamy, że w świątyni zarówno w Niedziele jak i w tygodniu, obowiązuje odpowiedni strój: okryte ramiona i spodnie co najmniej do kolana, nie do zaakceptowania są szorty.
 
7. Przypominamy, że podczas wakacji w naszej Bazylice, skrócony jest czas popołudniowej posługi w konfesjonale. Codziennie spowiadamy podczas każdej Mszy św., a nadto przed południem od 10.30 do 12 i po południu od 15 do 16.30.
 
8. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
- w środę - św. Jana z Dukli, bernardyna, zachęcamy do nawiedzania jego Sanktuarium w Dukli
- w czwartek - św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy
- w piątek – św. Weroniki Giuliani, dziewicy
- w sobotę - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 
9. Dzisiaj o 18  Nieszpory. Zapraszamy do udziału.
 
10. Zapraszamy też do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę i książki katolickie oraz pamiątki z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.