Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj i przez pozostałe Niedziele lipca prowadzimy nabór na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli. Pielgrzymka trwa od 4 do 13. Sierpnia. Zapisy prowadzimy w naszym Centrum w każdą Niedzielę od godz. 14.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy do wzięcia w pielgrzymce.
 
2. Stowarzyszenie „Szczęśliwy Dom” im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi, zaprasza dzisiaj naBulwary Rzeszowskie, gdzie od godz. 14.30 odbywał się będzie Piknik Rodzinny i VIII Rzeszowski Bieg Ojców.
 
3.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adorując Chrystusa w Najśw. Sakramencie prosić będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Przy tej okazji informujemy, że nasza zakonna prowincja przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych; z ogólnym wykształceniem po maturze i po szkołach zawodowych, ale również po studiach.
 
4. Ciągle jeszcze istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Do 4. Lipca można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych. Bliższe informacje na temat można uzyskać na stronie ŚDM diecezji rzeszowskiej.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i Pisma św. oraz książek religijnych, które można zakupić w naszym klasztornym sklepiku.
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
- w piątek świętego Jana z Dukli, bernardyna którego trumienka z relikwiami otoczona była w naszej świątyni kultem przez 28 lat. Jego relikwie przybyły do Rzeszowa z naszego kościoła we Lwowie w 1946 roku, a w 1974 przewieziono je do rodzinnej Dukli.
 
7. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Niedzielne Nieszpory o godz. 18.00
 
8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy dobrego i owocnego czasu urlopu zachęcając, aby nie zapomnieli o modlitwie i pamiętali o godnym stroju i odpowiedniej postawie, kiedy przekraczają próg jakiejkolwiek świątyni i miejsca modlitwy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.