Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam, gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

2. Od jutra do czwartku w Dębowcu trwać będzie Saletyńskie Spotkanie Młodych, natomiast Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

3. Zbliża się 40-ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał, będą prowadzone 16 i 23 lipca od godziny 16.00 do 19.00 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

4. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00.

5. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje w dniu 22 lipca autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę i zaprasza do udziału. Zapisy w dni powszednie przy furcie obok sklepiku po wieczornej Mszy św.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
10 VII: wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy,
11 VII: święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy,
12 VII: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika,
13 VII: wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
15 VII: święto św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła.

7. Zachęcamy do czytania Pisma św., Katechizmu Kościoła i katolickiej prasy, które można zakupić w naszym sklepiku. Może w wakacje znajdziemy więcej czasu, aby zadbać o pogłębienie naszej wiedzy religijnej.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana Marta Cygan zam. przy ul. M. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.