Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1. W zeszłym tygodniu odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Waldemar Batorski, który przez ostatnie siedem lat pełnił posługę duszpasterską w tym klasztorze. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji zmarłego, a zwłaszcza za uczestnictwo we Mszy świętej żałobnej, która we środę została odprawiona w naszym kościele, oraz w pogrzebie, który dzień później miał miejsce w Radecznicy. W dalszym ciągu polecamy zmarłego Waszym modlitwom i informujemy, że Msze święte gregoriańskie w jego intencji zostaną odprawione w miesiącu listopadzie.
 
2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, naszego współbrata, który w 1997 roku w Krośnie został kanonizowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Nasz kościół po II Wojnie Światowej stał się miejscem przechowywania trumienki z relikwiami św. Jana, zanim przewieziono ją do klasztoru w Dukli, a jego kult jest żywy, co wyraża się m.in. przez środowe nabożeństwo ku jego czci połączone z ucałowaniem relikwii.
 
3. Trwa upalne lato. W związku z tym zwracamy się z gorącym apelem o godny ubiór w kościele. Przypominamy też, że miejscem uczestniczenia w Najświętszej Ofierze Chrystusa jest wnętrze kościoła, a nie plac obok niego. Jeśli ktoś decyduje się na uczestniczenie we Mszy świętej na zewnątrz kościoła z powodów zdrowotnych lub ze względu na małe dzieci, powinien podejść jak najbliżej wejścia głównego, tak aby widzieć ołtarz główny i czynnie uczestniczyć w liturgii poprzez śpiew i odpowiedzi na wezwania kapłana.
 
4. Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie, oprócz spowiedzi w czasie Mszy świętych, spowiadamy od 10.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30.
 
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
-   we wtorek – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
-   we środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
-   we czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
-   w piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 
6. Zapraszamy do odwiedzania kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium, prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej. W szczególny sposób zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” wraz z rzeszowskim dodatkiem.
 
7. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.