Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1. W dniu dzisiejszym, w przeddzień święta św. Jana z Dukli w naszym kościele gościmy o. Eugeniusza Kaczora z klasztoru w Dukli, który głosi kazania, a po Mszy zbierać będzie datki do puszki, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów kamiennej figury świętego, która ma zostać przywrócona przed dawnym kościołem Bernardynów we Lwowie, gdzie działał nasz święty współbrat. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać! Na uroczystości odpustowe do Dukli zapraszamy w przyszłą niedzielę.
 
2. Przypominamy, że w czasie wakacji zmienia się harmonogram spowiedzi. W dni powszednie popołudniu spowiadamy od 15.00 do 16.30. Pozostałe dyżury pozostają bez zmian.
 
3. W dniach 8/9 lipca w Parafii Opatrzności Bożej (Salezjanie) w Rzeszowie odbędzie się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko. Szczegóły na plakacie.
 
4. W dniach 26-31 sierpnia (ostatni tydzień wakacji) o. Emil organizuje pielgrzymkę rowerową z naszego sanktuarium do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej trasa przebiegnie atrakcyjną drogą m.in. Szlakiem Piastowskim i Szlakiem Orlich Gniazd. Spotkanie organizacyjne z o. Emilem i szczegółowe informacje w najbliższą sobotę 13 lipca po Mszy św. wieczornej ok. 19.15.
 
5. W związku z zakończeniem posługi Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, jako biskupa rzeszowskiego pragniemy wspólnie złożyć Bogu dziękczynienie za Jego służbę i wszystkie dzieła, które dokonały się w ciągu ponad 21 lat istnienia naszej Diecezji. Zapraszamy więc w niedzielę, 14 lipca, na godz. 17.00 do Katedry na dziękczynną Eucharystię.
 
6. W sobotę, 20 lipca o godz. 16.30 odbędzie się Ingres nowego Biskupa Rzeszowskiego Jan Wątroby do Katedry. W uroczystej Mszy św. będzie uczestniczyć wielu księży biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych świeckich. Polecajmy nowego Pasterza w modlitwie. W swoim liście do Diecezjan Ks. Biskup Kazimierz Górny, pierwszy Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich do udziału w Ingresie.
 
7. Także w przyszłą niedzielę 14 lipca od godz. 14.00 Parafia i Osiedle Biała w Rzeszowie organizuje Piknik rodziny. Szczegóły na plakacie.
Wakacyjną ofertę filmów dla dzieci w czasie wakacji ma także Kino Helios.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – święto św. Jana z Dukli, prezbitera
-  we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, męczenników
- w środę – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy
- w czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
- w piątek – wspomnienie św. Brunona, biskupa i męczennika
- w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić wartościowe książki, prasę katolicką, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na nieszpory.
Autor:AS / 2013-07-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.