Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 Niedziela Zwykła
1.Rozpoczęły się wakacje, a więc czas urlopów, wczasów, kolonii. Przypominamy wszystkim, o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta. Zadbajmy, aby nasze wakacje nie były czasem wolnym od spotkań z Bogiem na modlitwie.
2. Uwrażliwiamy i bardzo prosimy o zachowanie godnego stroju w świątyni, zarówno podczas Mszy św., jak również wówczas, kiedy wstępujemy na krótką modlitwę. Ramiona powinny być okryte, przyzwoita długość odzienia, również szorty nie są właściwym strojem  w świątyni.
3. W naszym Sanktuarium posługujemy w konfesjonale podczas każdej Mszy św., zarówno w Niedziele, jak też w dni zwykłe. Przedpołudniowa spowiedź trwa od godz. 10.30 do 12. W wakacyjnym czasie popołudniowy dyżur w konfesjonale rozpoczynamy o 15.00 i spowiadamy do godz. 16.30.  
4. Trwają zapisy na 37. pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Do grupy św. Jana z Dukli, którą prowadzi O. Rafał, a która po raz pierwszy wyrusza z naszego Sanktuarium, będzie się można zapisać dzisiaj a także przez następne dwie Niedziele w godzinach od 14.30 do 17, w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.
5. W kiosku klasztornym po każdej Mszy św. zbieramy podpisy dla poparcia projektu rozbudowy Parku Papieskiego przy katedrze, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Zachęcamy  do wsparcia tej akcji, aby błonia które w 1991 roku nawiedził nasz wielki rodak Jan Paweł II, były należycie uporządkowane, a zamysł Parku Papieskiego doprowadzony do końca.
6. Siostry  Franciszkanki Świętej Klary z Krakowa, które ubiegłej Niedzieli kwestowały u nas na rzecz remontu swoich materialnych dzieł, przesłały serdeczne podziękowanie za okazaną hojność. Zebrały kwotę 6818 zł .
7. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie odnotowuje szereg przypadków przestępstw, w których osobami poszkodowanymi są ludzie w podeszłym wieku. Sprawcy wykorzystując ich ufność i łatwowierność, podając się za m.in. przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, kominiarz, pracowników zakładu energetycznego, wchodzą do mieszkań (najczęściej we dwoje) i okradają swoje ofiary. Nie wpuszczajmy takich osób, a jeśli mamy wątpliwość poprośmy najpierw o obecność z nami naszego sąsiada.
8. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli. Gorąco zachęcamy do nawiedzania naszego Sanktuarium w Dukli, oraz Pustelni, gdzie z racji Wielkiego Jubileuszu 600–lecia urodzin św.Jana, codziennie można zyskać odpusty i duchowe łaski.                         W piątek liturgiczne wspomnienie św. Benedykta. Patronowi Europy polecać będziemy nasz kontynent, aby powrócił do swoich duchowych-chrześcijańskich korzeni, aby nasza Europejska Wspólnota nie poganiała.
9. W dobie, kiedy media publiczne stały się laickie i nie spełniają swoich funkcji wychowawczych: nie promują wartości duchowych, a często też patriotycznych i polskich, gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która troszczy się o te wartości. Prasę można zakupić w naszym kiosku klasztornym.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli Miesiąca.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.