Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
14 VII 2019 r. - XV niedziela zwykła
1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14, również w Bernardyńskim Centrum. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy młodzież ale także dorosłych.
 
2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 
3. Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza nauczycieli na "XXVII Warsztaty w drodze" czyli 13-dniową pielgrzymkę pieszą z Zielonej Góry na Jasna Górę. Rozpoczęcie 31 lipca. Zapisy na www.warsztatywdrodze.pl
 
4. W sobotę - 20 lipca przypada rocznica ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Biskupie i całej naszej diecezji.
 
5. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro święto św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła, we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel, czyli M.B. Szkaplerznej, w kościele na 3 Maja i u Sióstr Karmelitanek na Wilkowyi – odpust, w czwartek święto św. Szymona z Lipnicy, bernardyna.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, lektury religijnej i Pisma św., które można zakupić w naszym sklepiku. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach na dobrą kawę, ciasta i lody, oraz bogaty asortyment leczniczych, ziołowych specyfików zakonnych.
 
7. Wszystkim, którzy rozpoczynają kolejny tydzień pracy życzymy zdrowia i sił. Tym, którzy rozpoczynają urlopy życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. 
Autor:Klasztor / 2019-07-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.