Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 Niedziela Zwykła
1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 lipca 2015r.  w kontekście ustawy "o leczeniu niepłodności"…(odczytać treść)
 
2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska będzie gościła stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież będzie przeżywała w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”.
Przyjmijmy ich serdecznie i ogarnijmy modlitwą.
 
3. W dniach od 4-13 sierpnia br. wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli dziś i w kolejną niedzielę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30.
 
4. Przypominamy, że w świątyni zarówno w Niedziele jak i w tygodniu, obowiązuje odpowiedni strój.
 
5. Podczas wakacji w naszej Bazylice skrócony jest czas posługi w konfesjonale. Codziennie spowiadamy podczas każdej Mszy św., a nadto przed południem od 10.30 do 12 i po południu od 15 do 16.30.
 
6. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
- w środę – święto św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła
- w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie na ul. 3 Maja)
- w sobotę – święto św. Szymona z Lipnicy, naszego współbrata w Zakonie
 
7. Dzisiaj o 18.00  Nieszpory. Zapraszamy do udziału.
 
8. Zapraszamy też do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę i książki katolickie oraz pamiątki z naszego Sanktuarium.
Autor:AS / 2015-07-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.