Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 Niedziela Zwykła
1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

2. W czwartek, 20 lipca, przeżywać będziemy czwartą rocznicę ingresu do katedry pasterza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji księdza biskupa ordynariusza.

3.  Od 19 do 26 lipca 2017 r. odbędzie się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Uroczyste otwarcie festiwalu, poprzedzone korowodem, odbędzie się w piątek, 21 lipca. W niedzielę, 23 lipca
o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Msza św. w intencji Polonii. Festiwal zakończy się 26 lipca.

4. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata". Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr"). W naszym Sanktuarium poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą Niedzielę (23 lipca) po każdej Mszy św. Na parkingu pod naszymi Ogrodami. Przy tej okazji przeprowadzimy zbiórkę do puszek na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska.

5.  Zbliża się 40-ta jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę od 4 do 13 sierpnia. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał będą prowadzone dzisiaj 16 lipca oraz w przyszłą niedzielę od godziny 16 do 19 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
18 VII: święto św. Szymona z Lipnicy,  prezbitera naszej bernardyńskiej prowincji,
20 VII: wspomnienie bł. Czesława  prezbitera,
21 VII: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła,
22 VII: święto św. Marii Magdaleny.

7.  Zachęcamy do czytania Pisma św., Katechizmu Kościoła i katolickiej prasy, które można zakupić w naszym sklepiku. Może w wakacje znajdziemy więcej czasu, aby zadbać o pogłębienie naszej wiedzy religijnej.

8.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: śp. Aleksandra Maria Błaszak, zam. przy ul. Sienkiewicza  i  śp. Jerzy Bogusław Assman, zam. przy ul. Szwoleżerów.  Zmarłych parafian polećmy ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.