Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj w rzeszowskiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna za posługę pierwszego ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej – ks. bpa Kazimierza Górnego. Serdecznie zachęcamy do udziału w uroczystości, która rozpocznie się o g. 17.00.
 
2. Nowy biskup obejmie kanonicznie diecezję w najbliższy piątek o g. 11.00, natomiast uroczysty ingres do katedry odbędzie się w sobotę o g. 16.30. Polecajmy biskupa seniora Kazimierza i nowego ordynariusza – bpa Jana Wątrobę, wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
3. W najbliższą sobotę wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy z nawiedzeniem centrum bł. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Koszt wyjazdu: 65 złotych. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać w kiosku klasztornym po Mszach świętych wieczornych do czwartku włącznie.
 
4. Przypominamy, że w czasie wakacji popołudniowy dyżur spowiedzi odbywa się w godzinach od 15.00 do 16.30.
 
5. W dniach od 26 do 31 sierpnia organizujemy pielgrzymkę rowerową z Rzeszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa przejazdu przebiega m. in. Szlakiem Piastowskim i Szlakiem Orlich Gniazd. Szczegóły u o. Emila - organizatora pielgrzymki.
     
6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy
-  w poniedziałek – święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
-  we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej);
-  we czwartek – święto św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
-  w sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.
 
8. Parafia i osiedle „Biała” zapraszają na 5. piknik rodzinny, który rozpocznie się dzisiaj o 14.00. Gościem specjalnym spotkania będzie Halina Frąckowiak.
 
9. W kiosku klasztornym polecamy prasę katolicką, książki, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.