Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
15 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Parafialnej Caritas rozprowadzają cegiełki na kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin. Z góry serdecznie dziękujemy za każdą złożoną na ten cel ofiarę.
2. Jeszcze dzisiaj po Mszy św. w naszym kiosku klasztornym można złożyć podpis dla poparcia projektu Rozbudowy Parku Papieskiego w Rzeszowie  - zadanie nr 7  - w ramach  Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015.
3. W przyszłą Niedzielę 20 lipca, przeżywać będziemy pierwszą rocznicę Ingresu do Katedry  obecnego Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
4. Kontynuujemy zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Do grupy św. Jana z Dukli, która po raz pierwszy wyrusza z naszego Sanktuarium, można się zapisać dzisiaj a także przez następne dwie Niedziele w godzinach od 14.30 do 17, w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. W Niedzielę 27 lipca o godz. 14  będzie miało miejsce spotkanie przed pielgrzymką.
5. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium podczas wakacji przed południem spowiadamy od godz. 10.30 do 12.00, natomiast popołudniowy dyżur w konfesjonale rozpoczynamy o 15.00 i spowiadamy do godz. 16.30.  Z sakramentu spowiedzi również można skorzystać podczas każdej Mszy św.  w Niedzielę i w dni powszednie.
6. Ponawiamy Apel Komendanta Miejska Policji w Rzeszowie o wielką czujność i roztropność, w związku z szeregiem przestępstw, w których osobami najczęściej poszkodowanymi są ludzie w podeszłym wieku. Nie wpuszczajmy obcych osób, które podają się za przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, kominiarzy, pracowników zakładu energetycznego itp., wchodzą do mieszkań (najczęściej we dwoje) i okradają swoje ofiary. Poprośmy najlepiej o obecność z nami, naszego sąsiada.
7. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia obchodzimy:  
- we wtorek św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła 
- w środę N.M.P. z góry Karmel czyli M.B. Szkaplerznej                                    
- w piątek św. Szymona z Lipnicy, kapłana i zakonnika naszego Zakonu
8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w której możemy znaleźć pełne informacje z życia Kościoła i dobre artykuły ubogacające nasze wnętrze. Jest rzeczą smutną, że z każdego tygodnia zostaje sporo egzemplarzy do zwrotu. Prasę można zakupić w naszym kiosku klasztornym.
9. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godz. 18.00 na  Niedzielne Nieszpory.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Eugenia Stawarz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.