Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 II 2020 r. - VI niedziela zwykła
1. W czwartek 20 lutego Rodzina Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18 w setną rocznicę odejścia do nieba św. Hiacynty. Po Mszy św. adoracja i Różaniec w intencji rodzin. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 
2. Zbliża się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w dniu 7 czerwca w Warszawie. Na tę uroczystość będziemy organizowali pielgrzymkę autokarową. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. będziemy zapisywać chętnych, aby się zorientować ile potrzebujemy zamówić biletów wstępu na Liturgię beatyfikacji. 
 
3. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w  Drodze Krzyżowej na ulicach miasta Rzeszowa. Nabożeństwo rozpocznie się 28 lutego (piątek) o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Pl. Śreniawitów obok Zamku. Następnie przejdziemy ul. Chopina, Aleją Lubomirskich, ul. 3- go Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do Bazyliki, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.
 
4. W dniach od 17 do 25 kwietnia nasz Klasztor wraz z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta organizuje autokarową dziewięciodniową pielgrzymkę do Medjugorie. Program pielgrzymki bardzo ciekawy. W zakrystii można uzyskać kontakt z Panem Aleksandrem Zaciosem, który przyjmuje zapisy i udzieli szczegółowych informacji.
 
5. Biuro Pielgrzym w Rzeszowie organizuje wyjazd autokarowy na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, w dniach od 15 do 20 maja 2020 r.. Koszt 6-dniowej autokarowej pielgrzymki 1750zł. Zapisy w Biurze Pielgrzym do dnia 2 marca. Szczegóły na plakacie.
 
6. W naszym sklepiku można zakupić dobrą książkę o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, która pięknie ukazuje niezwykłą osobowość Prymasa Tysiąclecia. 
 
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. + Helena Ossolińska, zam. przy ul. Sienkiewicza. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-02-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.