Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła
1. W poniedziałek, 20 lipca, przeżywać będziemy drugą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
 
2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska gości stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież przeżywa w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”. Przyjmijmy ich serdecznie w naszych parafiach i środowiskach.
 
3.Od dziś do następnej Niedzieli trwa XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). Bliższe informacje na ten temat możemy znaleźć na stronie internetowej: MIVA Polska.
Poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w naszym Sanktuarium będzie miało miejsce w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. przy Bazylice i na parkingu pod naszymi Ogrodami. Rozdawane też będą breloki ze św. Krzysztofem.
 
4. W dniach od 4 do 13 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, dzisiaj w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30., natomiast w przyszłą Niedzielę o godz. 14 Msza św. w Oratorium w naszym Centrum i przedpielgrzymkowe spotkanie. Będzie jeszcze możliwość zapisu do naszej grupy.
 
5. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.
 
6. Przypominamy, że podczas wakacji skrócony jest czas posługi w konfesjonale. Codziennie spowiadamy podczas każdej Mszy św., a nadto przed południem od 10.30 do 12 i po południu od 15 do 16.30.
 
7. Powróciły upały, przypominamy, że w świątyni zarówno w Niedziele jak i w tygodniu, obowiązuje odpowiedni strój: okryte ramiona i spodnie co najmniej do kolana, nie do zaakceptowania są szorty.
 
8. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie Bł. Czesława, kapłana
- we wtorek św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i dra Kościoła
- w środę św. Marii Magdaleny
- w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- w piątek św. Kingi, dziewicy
- w sobotę święto św. Jakuba Apostoła
 
9. Dzisiaj o 18  Nieszpory. Zapraszamy do udziału.
 
10. Zapraszamy też do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę i książki katolickie, nowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej wykonane w 3D, oraz pamiątki z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.