Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj i przez pozostałe niedziele lipca prowadzimy nabór na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli. Pielgrzymka trwa od 4 do 13. Sierpnia. Zapisy prowadzimy w naszym Centrum od godz. 14.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 
2. W środę, 20 lipca, przeżywać będziemy trzecią rocznicę Ingresu Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza. 

3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dotychczasowe wspomnienie obowiązkowe św. Marii Magdaleny otrzymało w całym Kościele status święta. Obchodzimy je tak jak dotychczas 22 lipca. W naszej świątyni porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

4. 22 lipca br. w Rzeszowie będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Pier Giorgia Frassatiego, patrona Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież do udziału w tej uroczystości do kościoła oo. Dominikanów w Rzeszowie: godz. 17.00 przywitanie relikwii przed kościołem, o 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby, po Mszy św. nieszpory  i czuwanie modlitewne.

5. Międzynarodowy Festiwal Młodych odbędzie się 23 lipca (sobota) o godz. 16.00 w hali na Podpromiu w Rzeszowie.Zapraszamy wszystkich Młodych zwłaszcza wyjeżdżających do Krakowa, ale również tych którzy nie jadą do Krakowa. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszezgłaszanie swojego udziału do sekretariatu Diecezjalnego Centrum ŚDM, telefon lub adres mailowy znajdziemy na diecezjalnej stronie ŚDM.
 
6.W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.W najbliższą Niedzielę po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcić będziemy samochody tych właścicieli, którzy o to poproszą i będą przy swoim samochodzie.
 
7. Od 25 lipca do 1sierpnia w kilku kościołach Rzeszowa odbędzie się „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Ta trwająca siedem dni, całodobowa modlitwa rozpocznie się w Katedrze a zakończy w naszej Bazylice. Dzisiaj po Mszach św. w kruchcie kościoła można wpisać się na konkretną datę i godzinę czuwania.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro święto św. Szymona z Lipnicy, bernardyna żyjącego w XV wieku  
- w środę wspomnienie bł. Czesława, kapłana
- w czwartek św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła
- w piątek święto św. Marii Magdaleny
- w sobotę święto św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy.
 
9. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Niedzielne Nieszpory o godz. 18.00
 
10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy dobrego i owocnego czasu urlopu zachęcając, aby nie zapomnieli o modlitwie i pamiętali o godnym stroju i odpowiedniej postawie, kiedy przekraczają próg jakiejkolwiek świątyni i miejsca modlitwy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.