Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła
1.W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego hasłem są słowa:„Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”.Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdu o wolne datki do puszki, na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców na parkingach przed Bazyliką, a następnie pod Ogrodami.
 
2. W sobotę 29 lipca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert w ramach 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. Wykonawcami koncertu będą: znakomity organista, profesor Andrzej Chorosiński, oraz wspaniały bas, pan Marcin Wolak, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak-solista zespołu Królewscy Rorantyści. Artyści wykonają dzieła Jana Sebastiana Bacha, dzieła klasyków, oraz kompozycje wielkich europejskich twórców romantycznych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
3. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się1 sierpnia 2017 roku w Rzeszowie o 17.00 na placu im. Armii Krajowej w Rzeszowie.  W programie: 17:00 - Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pa­mięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokrę­gu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordo­wanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja.
 
4. Wzwiązku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenieza grzech pijaństwa”.
 
5. Trwają zapisy na 40-tą Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Dzisiaj w naszym Bernardyńskim Centrum można zapisać się do grupy św. Jana z Dukli w godzinach od 16 do 19, natomiast w przyszłą Niedzielę 30 lipca od godz. 14. Zarówno w Rzeszowie, jak i w całej diecezji trwają zapisy do różnych grup. W pielgrzymce biorą udział dzieci pod opieką dorosłych, młodzież i starsi. Jest to forma modlitwy w drodze, ale też pokuty i wynagradzania za grzechy własne i bliźnich o co prosiła Matka Boża w Fatimie. Nie lękajmy się trudu pielgrzymowania, Pan Bóg dodaje wtedy sił.
 
6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: jutro wspomnienie św. Kongi, dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę świętej Marty.
 
7. W naszym sklepiku można zakupić wznowione wydanie ciekawej i wartościowej książki o. Narcyza Klimasa pt.: „ Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie”, który w tym roku świętuje srebrny jubileusz kapłaństwa.
 
8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Danuta – Halina Kotelnicka zam. przy ul. Sienkiewicza i Zofia Rudnicka zam. przy ul. Podchorążych. Wieczny odpoczynek …

Autor:RK / 2017-07-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.