Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła

1. Dołączamy się do apelu księdza biskupa i serdecznie zachęcamy do udziału w rzeszowskiej pielgrzymce na Jasną Górę.
 
2. Wspólnota Najświętszego Serca Pana Jezusa, która niedawno zawiązała się przy naszym klasztorze, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek o 17.30. Zaproszenie to kierujemy zwłaszcza do osób, które chcą przez swoją modlitwę wynagradzać Bogu za grzechy własne i całego świata.
 
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, współpatronki Europy;
-   we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
-   we środę – święto św. Jakuba, Apostoła;
-   we czwartek – wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny.
 
4. W sobotę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie gwardian klasztoru i kustosz Sanktuarium o. Wiktor Tokarski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta w czasie Mszy świętej o 18.30.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kiosku klasztornym można kupić m. in. „Niedzielę” z lokalnym dodatkiem Diecezji Rzeszowskiej.
 
6. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory o 18.00.
 
7. Po błogosławieństwie kończącym Mszę świętą kapłan uda się na plac przed kościołem, aby pobłogosławić pojazdy z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary zbierane przy tej okazji zostaną przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Teraz pomódlmy się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących:
 
Panie nasz Boże, prosimy o pomoc i opiekę, abyśmy dobrze i rozsądnie posługiwali się naszymi pojazdami. Ojcze błogosław naszym podróżom, spraw abyśmy jeździli bezpiecznie i szczęśliwie docierali do celu! Boże prowadź! Prosimy o to: przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Święty Krzysztofie – módl się za nami!
Mato Boża Rzeszowska – módl się za nami!

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.