Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła
1. Dwa tygodnie temu, w niedzielę 7 lipca przeżywaliśmy dzień św. Jana z Dukli. Po Mszach świętych zbierane były datki na pokrycie wydatków związanych z przywróceniem pomnika św. Jana przed dawnym kościołem Bernardynów we Lwowie. Zebraliśmy 4658 zł i 26 euro. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 
2. W Rio de Janeiro odbywają się Światowe Dni Młodzieży. Od poniedziałku do niedzieli będzie w nich uczestniczyć Ojciec święty Franciszek. Zachęcamy do śledzenia uroczystości na antenie TV Trwam i Telewizji Polskiej i prosimy o gorącą modlitwę w intencji młodych ludzi na całym świecie.
 
3. Młodzież naszej Diecezji zapraszamy do udziału w „Dniu łączności z Rio” w sobotę, 27 lipca w Tarnowcu. Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie o godz. 18.30.
 
4. W przyszłą niedzielę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Wiktor Tokarski, kustosz naszego sanktuarium i przełożony klasztoru. Zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy świętej w sobotę o 18.30.
 
5. Święcenie pojazdów z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. Przy tej okazji przypominamy, że pod „Ogrodami bernardyńskimi” funkcjonuje parking, z którego można korzystać przyjeżdżając na nabożeństwa do naszego kościoła. W niedzielę i święta korzystanie z parkingu jest darmowe, w dni powszednie – kosztuje 2,5 złote za rozpoczętą godzinę parkowania. Ogrody są dostępne dla wszystkich codziennie od 8.00 do 21.00. Można w nich bezpłatnie skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

6. W niedzielę, 4 sierpnia wyruszy 36 Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do grupy świętego Wojciecha odbywają się od poniedziałku do piątku w kancelarii parafii Rzeszów – Fara, natomiast do grupy św. Jana z Dukli – w parafii Chrystusa Króla. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
  
7. W dniach od 26 do 31 sierpnia, tj. w ostatnim tygodniu sierpnia, z naszego Sanktuarium organizowana jest rowerowa pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa przejazdu przebiegnie m. in. Szlakiem Orlich Gniazd. Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę (27 lipca) po Mszy świętej wieczornej. Wszelkich informacji nt. wyjazdu udziela o. Emil.
 
8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy
-  w poniedziałek – wspomnienie św. Marii Magdaleny;
-  we wtorek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, współpatronki Europy;
-  we środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
-  we czwartek – święto św. Jakuba Apostoła;
-  w piątek – wspomnienie śwśw. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić prasę katolicką, książki i pamiątki z naszego Sanktuarium. W tym tygodniu polecamy do nabycia nową encyklikę papieża Franciszka, pt. „Lumen Fidei”. Dostępne są też ostatnie numery miesięcznika poświęconego zagrożeniom duchowym, pt. „Egzorcysta”.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.