Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 Niedziela Zwykła
I. Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
1. Ubiegłej Niedzieli członkowie Parafialnej Caritas zebrali za cegiełki na kolonie letnie dla dzieci, kwotę 1942,40gr. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za każdą złożoną na ten cel ofiarę.
2. Dzisiaj Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba przeżywa pierwszą rocznicę Ingresu do Katedry  Diecezji. Osobę i pasterską posługę naszego bpa polecamy waszej modlitwie.
3. Od dziś do 27 lipca trwa  XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten,  związany  z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy. Można to uczynić wpłacając na konto którego numer umieszczony jest w gablocie, bądź w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. składając ofiarę do puszki przy okazji poświęcenia pojazdów.  Z racji wspomnienia  patrona kierowców – św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców w naszej Bazylice odbędzie się w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św., na parkingu pod ogrodami.
4. W dniach od 23 do 30 lipca odbywał się będzie XVI Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Szczegółowy program na plakacie. Zachęcamy do udziału w tych pięknych, barwnych i  patriotycznych spotkaniach.
5. Kontynuujemy zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Do grupy św. Jana z Dukli, która po raz pierwszy wyrusza z naszego Sanktuarium, można się zapisać dzisiaj w godzinach od 14.30 do 17, w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. W przyszłą Niedzielę 27 lipca o godz. 14  będzie miało miejsce spotkanie przed pielgrzymką.
6. W niedzielę 27 lipca o godzinie 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert w ramach XXIII Festiwalu „Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie”. Będzie to koncert  skrzypcowo-organowy. Wykonawcami będą: polski organista-wirtuoz, oraz znakomity włoski skrzypek, profesor rzymskiej Akademii Św. Cecylii . Wykonają sakralną muzykę kameralną trzech stuleci. Wstęp na koncert  jest wolny.
7. Z dniem 10 lipca Biskup Rzeszowski Jan Wątroba odwołał z funkcji proboszcza naszej Parafii O. Wiktora Tokarskiego, a mianował do tej posługi i funkcji O. Rafała Klimasa, który w przyszłą Niedzielę na Sumie o godz. 12 złoży wyznanie wiary i przysięgę posłuszeństwa Ordynariuszowi Diecezji.
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godz. 18.00 na  Niedzielne Nieszpory, a wszystkim zarówno tym pracującym jak i wypoczywającym życzymy dobrego tygodnia i opieki Pani Rzeszowa.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.